Latvijas 29er burātāji startē Pasaules čempionātā Pwllheli

 

Čempionātā piedalījās 193 ekipāžas no 25 valstīm. Sacensību laikā laika apstākļi bija mainīgi, no 9 m/s stipra vēja līdz pilnīgam bezvējam, kura dēļ vienu dienu starti tika atcelti. Lai arī šoreiz mērķis bija pieredzes gūšana lielās starptautiskās 29er klases sacensībās un mūsu burātāju sagatavotības noskaidrošana, vilšanos sagādāja īrētais inventārs, kura tehnisku bojājumu dēļ burātāji diemžēl nevarēja piedalīties piecos svarīgos braucienos. Līdz ar to cerības uz iekļaušanu sudraba flotē pēc otrās dienas vairs netika lolotas. Savukārt braucienos, kuros mūsu puiši startēja, rezultāti bija cerīgi – vienā no braucieniem Roberts un Emīls pat finišēja vadošajā pieciniekā, ilgu laiku distancē atrodoties otrajā pozīcijā, citos stabili turējās divpadsmitniekā. Sacensībās bija jāņem vērā arī Latvijai neraksturīgi paisuma un bēguma efekti, kur ūdens līmenis mainījās par vairāk nekā 3 metriem.

 

Sacensību organizācija bija teicama, sākot no pieteikšanās procesa, laivu apmērīšanas, tiesnešu darba, drošības nodrošināšanas, netrūka arī svinīgā atklāšanas gājiena un dalībnieku ēdināšanas. Visiem dalībniekiem sacensību distancē bija jālieto GPS raidītāji, un krastā esošie varēja tiešsaistē sekot laivu kustībai savos datoros vai viedtālruņos.

 

Čempionāts noslēdzās pirmās trīs vietas sadalot starp Austrālijas, Argentīnas un ASV ekipāžām. Roberts un Emīls šoreiz ieņēma 148. vietu, taču guva pārliecību, ka, spēj konkurēt ar citu valstu 29er ekipāžām.

 

Mūsu 29er klases burātāji pēc atgriešanās no Pwllheli ir bagātāki ne tikai ar lielisku pieredzi, bet arī ar kontaktiem ar ārvalstu komandām, burātājiem un treneriem, kā arī zināšanām par 29er klases attīstību pasaules valstīs.

 

Krāšņi videomateriāli no 29er pasaules čempionāta pieejami vietnē http://www.29erworlds.org/index.php/media/

 Pievienoja: Ingrīda Krīgere 2015.08.21 15:25

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri