Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regate 2008 - pārsteidz, vieno un iedvesmo!

Vakardien, 27. jūlijā ar sirsnīgu apbalvošanas ceremoniju Ventspilī noslēdzās Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regate 2008. Regatē piedalījās 24 jūras sacensību jahtas un vairāk kā 150 dalībnieku. Regate apmeklēja rekorddaudz Latvijas pilsētu - Rīgu, Enguri, Roju un Ventspili, un regate braucieni turpinājās kopumā 5 garas, bet aizraujošas dienas.

"Šī regate bija lieliska!" uzskata regates galvenais tiesnesis Armands Plāte. "Laikapstākļi bija burāšanai piemēroti, un notika visi nepieciešamie braucieni. Izdevās arī krasta pasākumi - t. sk. pikniks pie ugunskura Engurē, parāde Ventspils promenādē un burātāju nefromālais baļļuks uz parketa grīdas. Taču pats galvenais - burātāji bija fantastiski, un līdz ar to regatē valdīja patiešām neaizmirstami pozitīva, sportiska un iedvesmojoša gaisotne!!!"

... Tālāk - turpinājums iepriekš uzsāktajam stāstam (raksts Latvijas Jūras burāšanas čempionātā - cīņas ar vēju! /2008.07.25 18:44/), kas pārtrūka vienā no regates interesantākajiem momentiem - Kolkas raga etapā... 

25. jūlija pl. 19.00, saņemot no jahtām jaunāko informāciju par to atrašanās vietām un zinot vēja prognozes, bija skaidrs, ka lielākā daļa jahtu kontrollaikā līdz pl. 02.00 finišēt nepaspēs, ja vien vējš krasi nemainīsies. Tādējādi kontrollaiks, ievērojot sportiskos principus, tika pagarināts līdz 26. jūlija pl. 05.00, un jahtu gaidīšana krastā turpinājās. 3. braucienā neilgi pirms pl. 23 kā absolūti pirmā finišēja jahta MAMMA, bet pēc tās - ARALEZ un DUZY PTAK, kas ostā ienāca gandrīz vienlaicīgi, jo bija sīvi cīnījušās līdz pat finiša līnijai. 3. brauciena kopvērtējumā A. grupā uzvarēja DUZY PTAK, B. grupā RA, C. grupā KOLIBRI un D. grupā ORION. Trīs jahtas no brauciena izstājās, bet pēdējā jahta ostā ienāca ap pl. 05:30. Kā rezultātā šis 3. brauciens bija turpinājies gandrīz 20 stundas! Taču jāsaka, ka, neskatoties uz sarežģīto braucienu, vairums burātāju Ventspilī ieradās ar gandarījuma smaidu, jo bija izturējuši šo grūto pārbaudījumu, un labprāt izbaudīja organizatoru sarūpētās vakariņas, kuras pat vēlāk iebraukušie saņēma gandrīz siltas!

Tiesa atslābumam nebija laika, jo nākamā diena - 26. jūlijs, bija viena no šīs Latvijas čempionāta regates īpašākajām dienām. Pēc brokastīm, uzpošot jahtas un uzvelkot regates baltos krekliņus un cepurītes, ap pl. 10.00 visas jahtas devās uz Ventspils promenādi. Skats bija fantastisks!!! Jahtas viena aiz otras aizņēma gandrīz lielāko promenādes daļu, un staltie masti tā vien atgādināja kādas pasaulslavenas regates viesošanos. Burātāji, lielākās un mazākās grupās, lepni pastaigājās pa promenādi un labprāt atbildēja uz skatītāju jautājumiem. No vakardienas smagā etapa noguruma nebija ne miņas! Ventspils etapa atklāšana notika pie Kr. Valdemāra pieminekļa. Labu ceļavēju novēlēt bija ieradies Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Drunka. Regates dalībniekus jūrā pavadīja jahta MILDA, kas godam veica arī simboliskā starta kuģa pienākumus. Turklāt interesanti teikt, ka simboliskais starts šoreiz tika dots no Ventspils pils lielgabala, un tā dārdošā skaņa, dzirksteles un dūmu mākonis, atklāti sakot, dažām jahtām pat lika nedaudz pamainīt gaitu.

Uzreiz pēc jahtu parādes un simboliskā starta, 26. jūlijā jahtas devās uz īsajiem braucieniem Ventspils ostas rajonā. Pūšot Z virziena 7 - 11 m/s ātram vējam, A, B un C grupās notika 3 braucieni, bet D grupā 2 braucieni. Jahtas startēja kopumā ļoti veiksmīgi, un it sevišķi sīva cīņa izvērtās A grupā. Kā atzina jahtas MAMMA kapteinis Andrejs Buls "Lai uzvarētu braucienā, šoreiz vairs nepietika tikai ar laicīgu aizbraukšanu uz startu - vajadzēja arī labi startēt!".

Savukārt 26. jūlija vakarā notika neformāls baļļuks uz parketa grīdas. Un tā ietvaros tika ne vien gardi paēsts un dejots, bet arī apbalvoti 3. etapa (Kolkas rags) uzvarētāji. Burātāju sveikt bija ieradies arī Ventspils domes izpilddirektora p.i. Aldis Ābele un pārstāvis no Latvijas Republikas Krasta apsardzes dienesta Māris Pajacs. Pirmo vietu ieguvējiem katrā grupā tika dāvināti īpaši zvani, savukārt otro un trešo vietu ieguvēji saņēma Kolkas raga mūzikas diskus, grāmatu un kartiņas ar Kolkas raga īpašajiem zīmogiem.

Ventspils etapa un arī regates pēdējie divi braucieni notika regates noslēdzošajā dienā, 27. jūlijā. Un, kā jau ierasts, konkurence bija sīva. Taču beigu beigās Ventspils etapā A. grupā uzvarēja jahta MAMMA, B. grupā ANNA ROZA, C. grupā KOLIBRI un D. grupā KANI KELI. Ventspils domes īpašās balvas - sudraba monētas un Ventspils foto albūmus burātājiem pasniedza Ventspils sporta pārvaldes direktore Daina Paipala.

Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regates 2008 kopvērtējumā uzvarēja un Latvijas čempionu titulu, godu un slavu uz turpmāko vienu gadu ieguva:

  A. grupa

     MAMMA          Andrejs Buls

     DUZY PTAK    Krzysztof Paul

     ARALEZ         Aldis Kopštāls

 B. grupa

     RA                Ilgonis Balodis

     RONDO          Andrejs Ūķis

     ANNA ROZA    Gunārs Šteinerts

 C. grupa

     KOLIBRI      Romans Mickēvičs

     CONFETTI    Zigis Goldmanis

     DIKS           Dzintars Blūms

 D. grupa

     LOVER         Dzintars Celms

     ORION         Ēvalds Vēvelis

     KANI KELI    Edgars Salmanis


Latvijas čempioniem tika dāvinātas Latvijas čempionu zelta, sudraba un bronzas medaļas, kā arī plāksnītes un īpašās balvas no Lexus Wess Motors.

Regates īpašās balvas tika pasniegtas:
* Borisam Mjasņikovam (sīkstākais burātājs jeb vecākais burātājs - 83 gadi);
* Anastasijai Oderovai (burātāja ar vislielāko burāšanas potenciālu jeb jaunākā burātāja - regates pirmajā dienā (22. jūlijā) viņa bija 1 gadu 1 mēnesi un 1 dienu jauna);
* jahtai ASPERA (pacietīgākā jahta - jahta, kurai divos etapos līdz finišam kontrollaikā pietrūka tikai aptuveni 10 min);
* jahtai MAMMA (steidzīgākā jahta jeb jahta, kas regates braucienus veica absolūti visātrāk - 31 h 21 min 10 sek.);
* jahtai MAGELAN (viesmīlīgākā jahta jeb jahta, kura pie sevis regates laikā bija uzaicinājusi visvairāk viesu - 7 pers.).

Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regati 2008 organizē Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbībā ar Andrejostas jahtklubu, jahtklubu „Engure”, Ventspils jahtklubu un Jūras sacensību jahtu asociāciju.

Regates ģenerālsponsors jau trešo gadu pēc kārtas ir WESS Motors/LEXUS, kas atbalsta burāšanu Latvijā, sniedzot savu ieguldījumu burāšanas attīstībā, kas atbilst LEXUS korporatīvajai misijai – atbalstīt cilvēkus, kuri ar savu darbu, apņēmību un drosmi sasniedz mērķus, tiecoties pēc pilnības. 

Regati sponsorē un atbalsta (alfabētiskā secībā):  SIA "Eirokauss", Engures pagasta dome, SIA "Enmar", F64, SIA "Kolkas rags", Latvijas „Optimists” klases burātāju asociācija, Murphy & Nye, SIA "Pils real", portāls www.kurtuesi.lv, Triatel, Ventspils brīvosta, Ventspils pilsētas dome.

Personīgu pateicību izsakām jahtu AGRO, ANNA ROZA, DIKS, LOVER un SPARTA, kā arī kuģu ASTRA, KAPTEINIS ORLS un SAULE komandām, Jurim Ailim, Austrim Apenim, Zanei Bērziņai, Guntim Drunkam, Guntaram Eistreiķim, Ģirtam Fišeram-Blumbergam, Normundam Gumskim, Kārlim Kukarānam, Arnim Krauklim, Lienei Milēvičai, Andrim Skadiņam, Viktoram Vasiļjevam, Mārai Vīgertei. PALDIES! 


Regates rezultāti pieejami sadaļā "Kalendārs".

Regates fotogrāfijas pieejamas sadaļā "Foto galerija" (pakāpeniski tiek papildinātas).
 
Foto: Ilze Prūse (4. brauciena starts A grupā 26. jūlijā Ventspilī)
 


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.07.28 16:34

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Kristaps Dzenis , Kristaps Dzenis , Kristaps Dzenis , Kristaps Lazda

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri