Latvijas Jūras burāšanas čempionātā - cīņas ar vēju!

Š. g. 23. jūlijā Rīgā, Andrejostā plkst. 13.00 tika dots starts Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regatei 2008. Kopumā čempionātā piedalās 24 jahtas, t. sk. viena jahta no Polijas. Taču, lai gan laikapstākļi vairumam Latvijas iedzīvotāju šobrīd šķiet lieliski, burātājiem tie ir sagādājuši jau ne vienu vien pārbaudījumu.

Regates I etapā (Rīga – Engure) starta brīdī Daugavā vēja ātrums bija tuvu 0 (0.5 līdz 2 m/s), un tā vien šķita, ka Daugavas straume to savā spēkā pārspēj, kā rezultātā regates sākums bija lēns jo lēns. Taču jo tuvāk jūrai, jo vējš kļuva spirgtāks un beigu beigās, lai gan vēlāk kā plānots, līdz 24. jūlija plkst. 23:00 visas jahtas bija finišējušas, un varēja notikt etapa labāko braucēju apbalvošana. Pateicoties Engures pašvaldībai, jahtklubam "Engure" un katamarānu būves firmai "Enmar", katras grupas pirmo 3 vietu ieguvēji saņēma īpašas zila stikla balvas. A grupā šajā etapā uzvarēja jahta DUZY PTAK, B grupā RA, C grupā KOLIBRI un D grupā NAMEJS. Un neizpalika arī jahtkluba "Engure" tradicionālais superlielais šampanietis visātrākajai jahtai - MAMMA. Taču burātāju sirdis šajā vakarā sildīja kopējais lielais ugunskurs, burvīgā ģitārspēle un atmiņas par dienas spilgtākajiem notikumiem, skatoties krāšnos un daudznozīmīgos dienas foto...

Bez problēmām arī neiztika II etapā (Engure – Roja). Tikai šoreiz, vējš bija nevis pārāk lēns, bet gan ātrs, taču neizdevīga virziena (4 līdz 7 m/s R-DR virziena), un tādējādi jahtas, kreisējot pret vēju, šo visīsāko un šķietami vieglāko regates etapu veica vismaz divreiz lēnāk, un viena no jahtām pat neiekļāvās kontrollaikā, bet jahtai FEJA salūza masts. A grupā uzvarēja MAMMA, B grupā ANNA ROZA, C grupā DIKS un D grupā KANI KELI.

Tiesa, vislielākās problēmas burātāji izjūt tieši šobrīd, mērojot regates garāko III un garāko etapu (Roja – Ventspils). Pirmos kilometrus jahtas veica ļoti ātri. Vēja ātrums bija aptuveni 6 līdz 8 m/s un tā virziens (ZA-A) solīja, ka jahtas Ventspilī nokļūs gandrīz vai ātrāk kā regates organizatori braucot pa sauszemi. Taču tikko jahtas bija apbraukušas ap Kolkas ragu, situācija dramatiski mainījās. Un pagaidām, nu jau vairāk kā 5 stundas, visas jahtas gandrīz stāv uz vietas (aptuveni 6 km no krasta posmā starp Kolku un Jaunciemu (ir redzamas no krasta)). Kontrollaiks lai finišētu Ventspilī ir 26. jūlija plkst. 02.00, un ja jahtas tajā neiekļausies tiks uzskatīts, ka tās nav finišējušas. Nu ko – atliek vienīgi cerēt uz to labāko – uz vēju!

Latvijas Jūras burāšanas atklātā čempionāta regati 2008 organizē Latvijas Zēģelētāju savienība sadarbībā ar Andrejostas jahtklubu, jahtklubu „Engure”, Ventspils jahtklubu un Jūras sacensību jahtu asociāciju.

Regates ģenerālsponsors jau trešo gadu pēc kārtas ir WESS Motors/LEXUS, kas atbalsta burāšanu Latvijā, sniedzot savu ieguldījumu burāšanas attīstībā, kas atbilst LEXUS korporatīvajai misijai – atbalstīt cilvēkus, kuri ar savu darbu, apņēmību un drosmi sasniedz mērķus, tiecoties pēc pilnības. 

Regati sponsorē un atbalsta (alfabētiskā secībā):  SIA "Eirokauss", Engures pagasta dome, SIA "Enmar", F64, SIA "Kolkas rags", Latvijas „Optimists” klases burātāju asociācija, Murphy & Nye, SIA "Pils real", portāls www.kurtuesi.lv, Triatel, Ventspils brīvosta, Ventspils kultūras centrs, Ventspils olimpiskais centrs, Ventspils pilsētas dome.

Informatīvais atbalstītājs: "Diena” un "5min".

Foto: Dāvis Valbaks


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.07.25 18:44

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri