Agija Ēlerte otrā Saaremaa Merispordi Seltsi regatē Optimist klasē

No 29.-31.jūnijam Sāremā, Kuresārē norisinājās Saaremaa Merispordi Seltsi regate. Igaunijas čempionāta pirmajā posmā piedalījās pieci Latvijas Optimist klases burātāji Agija Ēlerte (RJK), Eduards Pļaviņš (RJK), Elza Cibule (RJK), Leila Helga Sāra  Tolstika (JKE) un Agate Einause (PJK).

 

Šīs sacensības atšķīrās no parējām ar to, ka deviņi braucieni tika aizvadīti kā ierasts - kā nofinišē, tādu vietu iegūst braucienā, bet desmitajā, pusfināla braucienā jeb sudraba flotes braucienā, varēja piedalīties dalībnieki, kuri iepriekšējos braucienos bija izcīnījušu no 4.-10.vietai. Šajā braucienā netiek ņemti vērā iepriekš izcīnītie rezultāti. Kādā vietā dalībnieks nofinišē pusfinālā, tādu vietu ieguva kopvērtējumā. Pusfināla pirmās vietas ieguvējs tiek fināla braucienā, kurā cīnās no 1.- 4.vietai. Arī fināla jeb zelta flotes brauciena dalībniekiem netiek ņemti vērā iepriekšējie rezultāti. Kā fināla braucienā nobrauc, tādu vietu arī ieņem kopvērtējumā.

 

Cīņa bija grūta, pirmie 15 dalībnieki ir līdzvērtīgi, spēcīgi braucēji. Mainīgais vējš, stiprās vēja brāzmas, dalībnieku cīņas gars un neatlaidība, kā rezultātā

pēc astoņiem braucieniem Latvijas burātāji sarindojās  sekojoši : Agija Ēlerte 5.vieta (RJK), Eduards Pļaviņš 13.vieta (RJK), Leila Helga Sāra Tolstika 16.vieta (JKE), Elza Cibule 29.vieta (RJK), Agate Einause 38.vieta (PJK) no 51 dalībnieka. 

 

Pēc devītā brauciena Agija saglabāja 5.vietu, tiekot pusfināla braucienā. Tajā izcīnot 1.vietu, burātāja ieguva iespēju dalībai fināla braucienā.

 

Pēdējā, zelta flotes braucienā startē četri labākie regates braucēji: Karels Pāls (Kalevas jahtklubs Markuss Univers (ROPK jahtklubs)), Martens Miks (Kalevas jahtklubs), Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs).

 

Fināla brauciens – pats atbildīgākais no visiem braucieniem. “Visu vai neko”!

Atbildīgākais brauciens. Dalībnieki satraukušies. Satraukumu pārņem līdzjutējus. Šoreiz līdzjutēji ir krastā palikušie regates dalībnieki, vecāki, atbalstītāji. Tiek liktas likmes par to, kā tad sarindosies “Zelta četrinieks”!

 

Vējš pieņemas spēkā.

 

Pēc sīvās cīņas Zelta flotes dalībnieki ir sarindojušies šādi:

1.vieta - Karels Pāls (Kalevas jahtklubs)

2.vieta - Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs)

3.vieta - Martens Miks (Kalevas jahtklubs)

4.vieta  - Markuss Univers (ROPK jahtklubs)

 

Malači arī pārējie dalībnieki.

U13 grupā labāko rezultātu no Latvijas burātājiem uzrādīja Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure). Viņai otrā vieta kopējā ieskaitē grupā un pirmā vieta U13 grupas meiteņu konkurencē.

Rezultāti - Optimist U13 meitenes (11 dalībnieces)

1.vieta - Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure)

2.vietā - Hanna Tūlasa (Kalevas jahtklubs)

3.vietā - Elza Cibule (Rīgas jahtklubs)

.5.vieta - Agate Einause (Pilsētas jahtklubs)

Izsakām pateicību Rīgas brīvostas pārvaldei par atbalstu burātāju dalībai Saaremaa Merispordi Seltsi regatē.

 

 

 

Raksts: Iveta Ēlerte 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2015.06.7 00:01

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri