Ventspilī skatāma izstāde „Buru foto 2007”

No 22. jūlija līdz 3. augustam Ventspilī būs apskatāma ceļojošā izstāde "Buru foto 2007". Izstādē iekļautas 22 fotogrāfijas, kas tās apmeklētājiem paver iespēju iepazīties ar Latvijas burāšanas dzīves daudzveidību un īpašo noskaņu. Zinātkārākajiem izstādes ietvaros ir iespēja arī uzzināt nozīmīgākos faktus par burāšanu Latvijā un pat iemācīties šo to jaunu, sadzīvē noderīgu.

Izstādi „Buru foto 2007”  ir izveidojusi  Latvijas Zēģelētāju savienība, un tās ceļojumu uz Ventspili atbalstīja Ventspils brīvosta un Ventspils pilsētas dome. Izstāde bez maksas aplūkojama Ventspils pasažieru terminālī.

Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Armands Plāte: "Šī izstāde burātājiem ir ļoti nozīmīga, jo tā satuvina mūs ārpus regatēm. Taču pats būtiskākais - šī izstāde ir viens no pasākumiem, kas veicina burāšanas tradīciju pārmantojamību un labās pieredzes izplatīšanos. Šī izstāde ir burātāju dialogs ar tiem, kas vēl tikai interesējas par burāšanu." Viena no izstādes foto autorēm, foto atlases uzvarētāja Astra Zaļkalne: "Šī izstāde ir lieliska parādīt citiem, ar ko mēs, burātāji, nodarbojamies un kas mēs esam! Liels paldies izstādes organizatoriem!".Fotogrāfijas ceļojošai izstādei no kopumā gandrīz 500 darbiem, kas tika iesūtīti foto atlasei "Buru foto 2007", izvēlējās žūrijas komisija: AS "Diena" valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, kādreizējais Latvijas ministru prezidents un Latvijas Zēģelētāju savienības goda prezidents Māris Gailis, viens no Latvijā pazīstamākajiem fotogrāfiem burātājs Gatis Rozenfelds, Sony Alfa spoguļkameru sūtnis Valdis Brauns, kā arī mākslinieks un Latvijas burāšanas gadagrāmatas 2007 dizaina autors Rihards Delvers.

Izstāde "Buru foto 2007" šogad jau pabijusi Rīgā un Usmā, un pēc viesošanās Ventspilī tā apceļos vairākas citas pie ūdeņiem izvietotas Latvijas pilsētas un apdzīvotas vietas, t. sk. Jūrmalu, Salacgrīvu u.c.

„Buru foto 2007” ir pirmais šāda veida pasākums Latvijas burāšanas vēsturē, taču, kā atzīst Latvijas Zēģelētāju savienība – jau šobrīd tiek „kalti plāni nākamajai”, jo drīzumā tiks izsludināts arī jauns foto konkurss "Buru foto 2008".

Foto: "Jahta CIRCE", E. Taube (Buru foto 2007)

Pievienoja: Ilze Prūse 2008.07.21 14:22

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri