Sezonas Atklāšanas Regate Jahtklubā Engure

Šogad sacensības notika Optimist, Laser 4,7 un LYS klasēs.

LYS grupā uz starta izgāja 8 jahtas, kuras devās distancē pēc handikapa sistēmas ar atsevišķu startu. Septiņas jahtas pārstāvēja jahtklubu Engure un jahta Spīdola ieradās no Latvijas jahtkluba.

Pēc 11:00 uz starta izgāja arī seši Optimist A un pieci Optimist B grupas jaunie burātāji, kā arī četri Laser 4,7 klases burātāji. Bez jahtkluba Engure burātājiem bija ieradušies arī jaunieši no Pilsētas jahtkluba, Priedaines jahtkluba un Usmas jahtkluba. Optimist klases pirmie četri starti tika aizvadīti ostas teritorijā. Laser 4,7 klasei starti tika doti ostā, bet distance iestiepās jūrā aiz ostas vārtiem. Pēc aizvadītiem četriem startiem, Optimist A un B grupu jauniešus laivās nomainīja paši mazākie – Optimist C grupas jaunieši (dzimuši 2006 un jaunāki). Uz starta izgāja septiņi burātāji un veica četrus braucienus ostas akvatorijā.

Paralēli sacensībām, krastā uz ugunskura, tika vārīta zupa, kuru, starplaikos starp braucieniem, varēja baudīt sportisti un līdzjutēji. Pa šo laiku pirmās jūras sacensību jahtas bija sasniegušas Mērsraga pieņemšanas boju un tur viņas sagaidīja negaidīts pārsteigums – pieņemšanas boja nebija savā štata vietā. Kā vēlāk uzzinājām no Mērsraga novada priekšsēdētāja, boja bija izcelta, lai veiktu plānotos iksezonas remontdarbus.

Pēcpusdienā uz ūdens atkārtoti devās Optimist A, Optimist B un Laser 4,7 klases jaunieši, lai veiktu vēl trīs braucienus. Šoreiz arī Optimist klase devās garajā distancē jūrā kopā ar Laser klasi. 16:00 visi jaunieši bija pabeiguši braucienus un atgriezušies krastā. Tiesnešiem vēl atlika izskatīt divus protestus un apbalvošana varēja sākties.

Arī pirmās jahtas bija atgriezušās Engurē un komandas varēja vērot apbalvošanu. Optimist A grupā 3. vietā Anna Vernere (Stirnuraga JK), 2. vietā Leila Helga Sāra Tolstika (JK Engure), 1. vietā Samanta Leitāne (JK Engure). Optimist B grupā 3. vietā Emīls Mikus Baškevics (Pilsētas JK), 2. vietā Ričards Jurciņš (JK Engure), 1. vietā Agate Einause (Pilsētas JK). Optimist C klasē 3. vietā Daniels Markovs, 2. vietā Gustavs Gronskis un 1. vietā Rihards Pļaviņš (visi no JK Engure). Laser 4,7 klasē 3. vietā Emīls Rudzītis (JK Engure), 2. vietā Enija Rudzīte (Priedaines JK) un 1. vietā Veronika Čače (Usmas JK).

LYS grupai, pēc garākas diskusijas, tika pieņemts lēmums braucienu neieskaitīt jo dažādas jahtas, saistībā ar pagrieziena zīmes trūkumu, bija veikušas dažādas distances. Rezultāti tika pieņemti zināšanai un paziņot tikai kā provizoriski. Pēc provizoriskajiem rezultātiem LYS grupā 3. vieta jahtai AnnaRoza, 2. vieta jahtai Reki un pirmajā vietā jahta Encore.

Pēc sacensībām dalībnieki un atbalstītāji ciemojās pie Oskara kur varēja sasildīties pirtiņā Rideļu Dzirnavās un nosvinēt burāšanas sezonas atklāšanu Engurē.

Jahtklubs Engure


Pievienoja: Ingrīda Krīgere 2015.05.22 10:06

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri