Magic Marine Easter Regatta 2015 līdzjutēju skatījumā

Noslēdzot ziemas sagatavošanos gaidāmajam Optimistu klases pasaules čempionātam, Agija Ēlerte, Mārtiņš Atilla un Eduards Pļaviņš piedalījās pavasara regatē "Magic Marine Easter Regatta 2015" Nīderlandē.

 

 

Jau 30.gadu šī regate ir atzīta pat vienu no labākajām pavasara regatēm Eiropā un tā notiek Brasseemer ezerā. Tā kā šis bija regates jubilejas gads, tajā piedalījās ļoti spēcīgi konkurenti no 17 pasaules valstīm (no Nīderlandes, Beļģijas, ASV, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas u.c.), kas saviem sportistiem rīko speciālu atlasi, lai nokļūtu šajās sacensībās.

 

Starp 240 sportistiem daudzi arī piedalīsies šā gada pasaules čempionātā Polijā nacionālo izlašu sastāvā. Līdz ar spēcīgo konkurenci, tā bija izcili laba kvalifikācijas paaugstināšanas skola arī mūsu burātājiem.

 

Burāšanas apstākļi Brasseemer ezerā ļoti līdzinās akvatorijai Dziwnow Polijā, kur notiks šī gada pasaules čempionāts - ļoti mainīgs brāzmains vējš, un asi, nelīdzeni viļņi, ko visu vēl papildināja vēsais laiks (temp. sasniedza maksimāli 8 grādus). Sacensību organizatori bija augstā līmenī, ko parāda arī daudzu valstu pārstāvju atsauksmes regates mājaslapā.

 

Izcili savu darbu darīja arī starptautiskā tienešu komanda, kuru uzstādītie standarti bija līdzvērtīgi pasaules čempionātam - neviena, pat vismazākā nianse, īpaši RRS 42.punktā, nepalika neievērota. Tādējādi, daudziem burātājiem nācās "sadzīvot" ar sekām par dzeltenajiem karogiem (t.sk. dsq Agijai un dnf Mārtiņam). Līdz ar to, tā bija laba sagatavošanās skola mūsu burātājiem precīzai RRS ievērošanai, neatstājot vietu nevajadzīgām interpretācijām.

 

Rezultātā Mārtiņam Atillam augstā 16. vieta Zelta grupā un atzīts par otro labāko jaunāko burātāju; Agijai 66.vieta Sudraba grupā, kurai bija izcili izdevies priekšpēdējais.

 

starts, bet kopējo rezultātu ietekmēja iegūtais dsq par RRS 42p., un Eduards izcīnīja 12.vietu Bronzas grupā ar labu rezultātu pēdējā braucienā.


Šogad goda pjedestālu rotāja Somijas (Lucas Karlemo, Joakim Svinhufvud) un Zviedrijas (Oscar Engström) pieredzējušie burātāji. Jāatzīmē arī mediju - gan Nīderlandes vadošo laikrakstu, gan starptautisko burāšanas mediju interese par notiekošo šajā regatē. Kā savā intervijā sacīja Nīderlandes labākā burātāja Anabella Vesterhofa (Annabelle Westerhof), šogad Lieldienu regatē ir ļoti daudz spēcīgu konkurentu, piemēram, dalībnieku vidū ir spēcīgi sportisti no Latvijas, no valsts, par kuru līdz šim Optimist klasē viņa ir zinājusi visai maz.

 

Teksts: Inga Jākobsone

 


 


 


 Pievienoja: Sintija Sīmane 2015.04.27 02:14

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri