Pēc četriem braucieniem Madaram Alviķim EČ ledusburāšanā 3.vieta; otrajā dienā sacīkstes nenotiek

Stiprā vēja un nedrošā ledus stāvokļa dēļ, otrdien Eiropas čempionāta ledusburāšanā organizatori braucienus atcēla.


“Trīs laivas pirms paredzētajiem startiem iebrauca ledus plaisā un salauza inventāru, ka arī sportists no Igaunijas pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā. Par laimi traumas nav bīstamas un cerams jau rīt viņš būs atpakaļ uz starta linijas ”, stāsta Madars Alviķis.


Organizatori šobrīd apzin citas sacensību akvatorijas.


Pirmajā sacīkšu dienā tika izvesti četri braucieni, pēc kuriem zelta grupā startējošie Madars Alviķis (O-31) ieņem 3.vietu, Matīss Alviķis (O-311) -  15.vietu, Gatis Gaudums (O-10) - 21.vietu, Raivo Elnionis (O-4) - 27.vietu, Gunārs Rozenbergs (O-6) - 43.vietu.


Savukārt šā gāda jaunpienācēji Latvijas ledusburāšanā Kristaps Kārkliņš (O-11) un Artis Bērziņš (O-2) startējā sudraba grupā un tajā attiecīgi ieņem 3. un 19.vietu.


Jānis Jēkabsons (O-8), kuram ir mazāka pieredze un kurš sacenšas bronzas grupā, tajā ieņem 7.vietu.


Līderis ar četriem punktiem šobrīd ir patreizējais pasaules un Eiropas čempions Karols Jablonskis (P-36). Bet otro vietu ar 15.punktiem ieņem viņa tautietis Mihals Burczinskis (P-114). Pavisam pirmajā desmitā ir iekļuvuši septiņu valstu burātāji.


Madars sacīkstes vērtē kā ļoti sīvas un smagas. Pirmajā dienā baucienus apgrūtinājis ne tikai ledus stāvoklis, bet arī sliktā redzamība smalkā lietus dēļ un nelielā teritorijā noliktā distance, kā rezultātā esot bijis grūti noturēt maksimāli braukšanas ātrumu.


“Latvijas komanda [čempionātā] parāda sevi no labākās puses. Protams iespējams ir vairāk, tomēr apstākļi ir smagi, kuri nav parocīgi un ir ļoti sarežģīti”, norāda Madars.


Čempionāts notiek Igaunijā uz Võrtsjärv ezera, aptuveni 50 km  uz rietumiem no Tartu un plānots,ka tas noslēgsies 6.martā. Šobrīd veiktie četri braucieni ir pietiekams skaits, lai Eiropas čempionātu varētu uzskatīt par ieskaitītu.


Čempionātā pavisam startē 126 dalībnieki no 16 valstīm.

 

REZULTĀTI pēc pirmās dienas  

 

 

 

 

 

 

Teksts: Sintija Sīmane 

Foto: Madars Alviķis

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2015.03.3 14:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri