Gada balvas burāšanā 2014 sadalītas!

Izcīnīts Eiropas un Baltijas kauss, pasaules, Eiropas un Latvijas čempiona tituls vindsērfinga Formula klasē bija gana pārliecinoši rezultāti, lai Jānis Preiss otro gadu pēc kārtas iegūtu Gada balvas burāšanā 2014 Gada burātāja titulu.

 

Preiss panākumus turpināja kaldināt arī balvas pasniegšanas brīdī, jo tobrīd atradās Austrālijā Okeānijas & Austrālijas čempionātā, kur ieguva 2.vietu.

 

Gada burātājas titulu šogad ieguva Rūta Eistreiķe par izcīnīto uzvaru meiteņu konkurencē Pasaules un Eiropas čempionātā un Eiropas kausā jauniešiem un bērniem ledusburāšanā. Burātājas panākums bija pirmais pēc astoņu gadu pārtraukuma šajā burāšanas novirzienā. Eistreiķe kā jahtas Razzo komandas kapteine uzvarēja arī Eiropas kausa Latvijas posmā Mikro klases Cruiser divīzijā, kļūstot arī par Latvijas čempioni šajā divīzijā.Par Gada komandu kļuva kapteiņa Arņa Remesa jahtas Guru komanda, kas 2014.gada sezonā aktīvi piedalījās pašmāju regatēs, izcīnot piecas pirmās vietas, bet kaimiņvalsts slavenāja Muhu Vaina regatē finišējot 10.vietā.   Gada trenera balvu atkārtoti ieguva Rīgas jahtkluba trenere Žaklīna Litauniece, bet par Gada notikumu tika atzīts Pasaules un Eiropas čempionāts / Eiropas kauss jauniešiem un bērniem ledusburāšanā, kas notika no 17.līdz 22.februārim Ķīšezerā un ko organizēja Latvijas DN ledusburāšanas ascosiācija.

 

Nominācijā “Mūža ieguldījums” par ieguldīto ilggadējo darbu burāšanas attīstībā un popularizēšanā Latvijā tika apbalvoti trīs kapteiņi un Latvijas Zēģelētāju savienības Kvalifikācijas komisijas esošie un bijušie pārstāvji - tāljūras kapteinis, pasniedzējs Gunārs Šteinerts, pateicoties kura entuziasmam jau astoņpadsmito gadu jauiešiem vecumā no 15 gadiem ir iespēja iegūt pirmās burāšanas iemaņas uz okeāna jahtas “Spaniel” un piedalīties lielākajās burāšanas sacīkstēs pasaulē “The Tall Ships Races”; jahtu kapteinis, konstruktors Ilmārs Lakšs, kurš kopā ar Šteinertu un Nikolaju Makarovu 1972.gadā dibināja Usmas jahtklubu un līdz 2001.gadam bija tā komandors un tāljūras kapteinis, Latvijas Topper kluba vadītājs un Burāšanas tiesnešu apvienības viceprezients Pēteris Bormanis.Par  Gada uzlēcošo zvaigzni atzina vindsērfinga burātāju Ketiju Birzuli, kurai aizvadītā sezona tāpat kā Jānim Preisam ir bijusi sportiskiem notikumiem un panākumiem bagāta. Tikai pagājušajā sezonā atgriežoties aktīvajā burāšanā uz Techno 293 klases vējadēļa, viņa ir piedalījusies divos Eiropas čempionātos, trijos Pasaules čempionātos, vienās Grand Prix, Atlantic Watersports Games un Tour De Duf sacecensībās, kā arī daudzās Baltijas mēroga sacensībās. Sportistes sezonas un arī jauniešu burāšanas olimpiskā cikla augstākais sasniegums ir dalība Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kas norisinājās no 18.-26.augustam Nanjing, Ķīnā, kur 21 nācijas konkurencē Ketija Birzule Latvijai izcīnīja 12. vietu.Pateicības par ieguldīto darbu burāšanas sporta attīstībā un popularizēšanā Latvijā piešķīra Engures jahtkluba komandoram Ģirtam Fišeram - Blumbergam par Engures jahtkluba aktīvu darbību un dinamisku attīstību, Andrim Zirdziņam un Jānim Štolceram par personīgo ieguldījumu Mikro klases attīstībā un atbalstīšanā, jahtai Lettland par Latvijas vārda popularizēšanu ārvalstīs, Kārlim Veidemanim par ieguldījumu vindsērfinga attīstībā Latvijā un augstu sportisku sasniegumu veicināšanā šajā sporta veidā, ražojot inovatīvas vindsērfinga spuras, kas konkurējot ar analogiem produktiem psaulē, ļāvušas Jānim Preisam jau otro gadu pēc kārtas ar augstiem panākumiem startēt sacīkstēs Latvijā un ārzemēs.

 

Speciālā LZS balva tika pasniegta Latvijas jūras burāšanas čempionāta uzvarētājam ORC klasē, Igaunijas jahtas Katarina Jee kapteinim Martam Tammem.

 


 

Latvijas Zēģelētāju savienības Gada balvas burāšanā tika pasniegtas LZS gada balles “Vēja mezgli”  laikā 7.februārī.

 

Tekst / foto : Sintija Sīmane 


Pievienoja: Edgars Strods 2015.02.15 15:34

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri