Sēru vēsts. Mūžībā aizgājis Pēteris Goldšteins

Šā gada 25. novembrī pēc īsas, bet grūtas slimības  no mums škīrās lielisks cilvēks, labs draugs un burātājs Pēteris Goldšteins.

 

Pēteris dzimis 1954. gada 20. martā Rīgā. Mācījies N. Draudziņas Rīgas 7. vidusskolā, pēc tam beidzis Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti. Burāt sācis BASB „Daugava” ŪSB Lielupē (tagad Latvijas Jahtklubs).

 

Manas paaudzes burātāji visspilgtāk atceras Pēteri kā Ilggadēju komandas locekli „Lidojošā Holandieša” klasē, kopā ar Jāni Pumpuru izcīnot augstas vietas tā laika lielākajās sacīkstēs – PSRS čempionātos un Baltijas regatēs.

 

Pēteris ir burājis arī citās jahtu klasēs; pēc aktīvo sporta gaitu beigām nodarbojies arī ar vindsērfingu, vairākkārt organizējis regates (visi atcerās lieliskās Ungura sacensības), uzsācis arī ražot vienus no pirmajiem (un labākajiem) vindglaideriem Latvijā.

 

Pēteris ilgu laiku dzīvojis Cēsīs, bijis viens no pirmajiem uzņēmējiem šai pilsētā, strādājis dažādus darbus, viņa radošais gars ļāvis viņam gan veidot un vadīt uzņēmumus, gan rakt un padziļināt ūdensgultnes, gan strādāt Vācijā. Regulāri atsācis burāt jau mūsdienīgajā starptautiskajā Mikro klasē, 2012. gadā izcīnot bronzas medaļu Pasaules meistarsacīkstēs Austrijā. Pasaules čempionātā piedalījies arī šogad.

 

Diemžēl negaidītā slimība pārtrauca Pētera darba un sportista gaitas pašā spēku briedumā.

 

Viņa draugiem un komandas biedriem Pēteris paliks atmiņā kā radošs cilvēks, lieliskas biedrs un nenogurdināms burātājs.

 

Pētera Goldšteina izvadīšana notiks sestdien, 29. novembrī, pl. 10:00 no Krematorijas.

 

Dziļā cieņā un līdzjūtībā,

Ģirts Bērziņš

 

Šajā grūtajā brīdī visdziļāko līdzjūtību Pētera Goldšteina tuviniekiem, draugiem, burātājiem un vindsērfinga burātājiem izsaka arī Latvijas Zēģelētāju savienība. 

 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.11.26 22:52

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kaspars Liepiņš

Apsveicam vārda dienā:

Uģis Skrupskis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri