Latvijas "Micro" dominē pasaules čempionāta "Racer" divīzijā

"Micro" klases pasaules čempionāts notika Polijas kūrortā Sopotā 28. jūnijā - 5. jūlijā. Neskatoties uz to, ka Sopota nav tālu no Latvijas, dažādu apstākļu dēļ šogad uz pasaules čempionātu "Micro" klasē nolēma nedoties vairākas latviešu burātāju komandas, kuras parasti Latviju ir pārstāvējušas šāda mēroga sacensībās. Tādējādi Polijā uz starta stājās tikai trīs jahtas no Latvijas – MARLIN, MICROS "Racer" divīzijā un TIKE "Cruiser" divīzijā.

 

Treniņu braucienā un pirmajā sacensību braucienā pūta stiprs vējš, kas ļāva Andra Zirdziņa vadītajai jahtai "Tike" sasniegt labu rezultātu – 13. vietu 1. brauciena absolūtajā vērtējumā, savukārt Vladimira Smoļakova jahtai "MicroS" šādi apstākļi ļāva uzrādīt tikai 34. labāko rezultātu. Gata Backāna jahta "Marlin" sacensības iesāka gaužām neveiksmīgi, tika pieļauta kļūda startā un komanda laikus nepamanīja, ka ir izdarīts falšstarts, tāpēc jau pie pirmās zīmes jahtas "Marlin" brauciens sacensību brauciens tika pārtraukts.

 

Sākot ar otro sacensību startu laika apstākļi strauji izmainījās – vējš zaudēja savu spēku un brīžiem krietni izmainīja savu virzienu. "Pēcpusdienās vējš vienmēr pūta pietiekami stipri, taču starti mums katru dienu tika doti pusdienu laikā, kad vējš nebija nedz stiprs, nedz pastāvīgs. Situāciju vēl pasliktināja palikušie viļņi," situāciju raksturo Andris Zirdziņš. Šādos apstākļos vājākus rezultātus spēja uzrādīt jahta "Tike", un tā ar katru sacensību braucienu slīdēja arvien zemāk un zemāk sacensību kopvērtējumā, tās noslēdzot 28. vietā absolūti un 17. vietā Cruiser divīzijā. Šajā divīzijā šoreiz uzvarēja Krievijas jahta "Magija" ar kapteini Genādiju Svistunovu, otrajā un trešajā vietā atstājot mājiniekus – poļu jahtas "Prim" un "Mawamed".

 

"Uzskatu, ka mums trūkst pieredzes, lai pilnvērtīgi sacenstos šādos apstākļos, kad vējš ir vājš, bet viļņi ir pietiekami augsti un īsi. Izvērtējot arī jahtas "Marlin" rezultātu, domāju, ka arī viņiem šie apstākļi traucēja cīnīties par augstām pozīcijām kopvērtējumā. Un tas ļoti labi atspoguļojas rezultātos. Ja mēs nākotnē gribam sasniegt labākus rezultātus, mums daudz vairāk sacensības ir jārīko jūrā. Galvenokārt par līderu pozīcijām cīnījās Krievijas bijušie burāšanas čempioni un Polijas tagadējie sacīkšu braucēji," stāsta Andris Zirdziņš.

 

Jahtas "Marlin" komandai arī šādos apstākļos bija visai grūti cīnīties par stabiliem rezultātiem, kas liedza tai sacensties ar Vladimira Smoļakova vadīto jahtu "MicroS" par pirmo vietu Racer divīzijā. Ņemot vērā Smoļakova pieredzi jahtu vadīšanā gan vāja vējā, gan viļņainā akvatorijā, labākos rezultātus Latvijas burātāji sagaidīja tieši no viņa. Vladimirs Smoļakovs nelika nevienam vilties un 2008. gada Mikro klases pasaules čempionātā izcīnīja 10. vietu kopvērtējumā un 1. vietu Racer divīzijā, otrajā vietā atstājot savus ciešākos konkurentus – jahtu "Marlin". 3. vietu Racer divīzijā izcīnīja Sergeja Koršunova vadītā Krievijas jahta "Igrushechka".

 

Pasaules čempionāta kopvērtējumā un Proto jahtu divīzijā cīņa bija visai vienpusīga – poļa Pjotra Tarnacka vadītā jahta "Apia" bija pirmā visos braucienos, un ar līdzīgu stabilitāti izcēlās 2. vietas ieguvēja Vjačeslava Frolova vadītā Krievijas jahta "Home Hotel", kuras komandā bija iekļauts arī burātājs no Latvijas – Sergejs Filatovs. Trešo vietu šajā četrdesmit četru jahtu konkurencē spēja izcīnīt Roberta Humberta jahta "Liberte" no Francijas.


Pievienoja: Ilze Prūse 2008.07.16 21:37

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri