WooDoo pārliecinoši uzvar Latvijas burāšanas čempionātā Q-25 jahtu klasē

Meistarīgi pārspējot spēcīgos pretiniekus, par Latvijas burāšanas čempioniem Q-25 jahtu klasē 2014.gadā kļuvusi jahtaWooDoo (ESP25409).  Latvijas čempionāts Q25 klasē norisinājās Usmā no 20.līdz 21.septembrim, pulcējot divpadsmit Platu - 25 klases jahtas, no kurām deviņas bija viena dizaina.

 

Turpinājumā Ievas Caunes (jahta Guntin) atskats uz čempionātu.

 

Usmā 20.21.septembrī risnājās Latvijas čemionāts burāšanā Q25 klasē. Q25 klases noteikumiem atbilst jahtas, kuru garums ir no 6.70 - 8.00 metriem, kā arī svars robežās no 850-2000 kg. No 12 startējušām jahtām 9 bija Platu 25 klases jahtas. Tā kā sacensības tika rīkotas pēc LAT-LYS apmēršīšanas sistēmas, visām Platu 25 jahtām tika piešķirts vienāds 1.161 koeficients. Sacensības rīkoja LZS kopā ar Umsams jahtklubu.


Laikapstākļi lutināja sacensību dalībniekus ar vasarīgu sauli un vieglu vēju. Sacensību atklāšanas runu teica Usmas jahtkluba komodors Saņislavs Backāns. Viņš apsveica sacensību dalībniekus ar tik kuplu skaitu vienāda tipa jahtu un atzīmēja, ka šāda pacilātība un rosība Usmas jahtklubā sen nebija manīta kā kopš mikroklases jahtu ziedu laikiem.


Platu 25 kleses jathtu vidū bija gan Latvijā jau ilgāku laiku bijušās jahtas Figaro un Bufalo, gan arī vasaras sākumā un vidū Latvijā ieradušās jahtas no Spānijas Woodoo, Bailreina, Guntin un Voosh, Malaita kā arī tiko Latvijā ieradušās jathas no Vācijas 4sixtysix un pārējās.


Uz ūdens komandu dalībnieku starpā valdīja spriedze un ass sacensību gars, jo šoreiz taču piedalās 9 vienādas jahtas ar vienādām ballēm, kas dos patiesu priekštatu, kura tad ir ātrākā burātāju komanda Latvijā! Sacensību pirmajā dienā tika doti 5, bet otrajā dienā 4 starti. Sacenība bija ļoti spraiga - gan uz starta līnijas, gan pie markām bija vērojama drūzmēšanās. Pēc spraigās cīņas visi sacensību dalībnieki bija priecīgi un apmierināti par spraigo regati.


Pirmajā vietā jahta Woodoo ar kapteini Rihardu Vaivodu, otrajā vietā jahta Bailerina ar kapteini Andreju Bulu, bet trešajā vietā jahta Malaita ar kapteini Andri Zjatkovu. Sveicam visus dalībniekus un uzvarētājus!


Sacensību svinīgajā noslēgumā Usmas jahtkluba komodors Staņislavs Backāns izteica cerību, ka 2015.gadā būs vēl lielāks vienāda tipa Platu 25 jatu skaits, kā arī tiks veicināta sadarbība starp Usmas un Rīgas jahtklubiem.

 

REZULTĀTI 

Rezultāti - kopsavilkums

Rezultāti - ar laikiem (gala)

 

FOTO:


 

 


 

 


 


 

 

 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.10.2 13:10

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri