Polijas Optimist laivu asociācijas starptautiskais čempionāts - nenovērtējama pieredze mūsu burātājiem

Kamień Pomorski (Polija) no 19.līdz 21.septembrim aizvadītas lielākās un svarīgākās sacīkstes Polijā Optimist laivām - Crewsaver Cup Polijas Optimist laivu asociācijas starptautiskais čempionāts.


Šogad čempionāts pulcēja ļoti lielu dalībnieku skaitu - turpat 400 burātāju no 15 valstīm. Lielā apmeklētība skaidrojama ar to, ka Kamień Pomorski nākamajā gadā uzņems pasaules čempionātu Optimist laivu klasē.

 


 

No Latvijas uz čempionātu devās trīs Rīgas jahtkluba burātāji - Agija Ēlerte (LAT 155), Eduards Pļaviņš (LAT 55) un Martins Atilla (LAT 59).  


Burātāju līmenis čempionātā bijis ļoti augsts, jo daudzas valstis šā gada čempionātu izmantoja kā sagatavošanos pirms nākamā gada sacīkstēm, uz to nosūtot savus labākos Optimist klases burātājus - potenciālos pasaules čempionāta dalībniekus, pastāstīja Rīgas jahtkluba pārstāve Inga Jākobsone. Tāpēc sacīkstes no mūsu jauniešiem prasījušas vislielāko koncentrēšanos un tehniskās prasmes.


Dalībnieki pamatsacīkstēs startēja 6 grupās, bet finālā - piecās. Pirmajā dienā aizvadīts viens brauciens, otrajā trīs, bet nosledzošajā dienā vēl divi braucieni. Kopumā sacīkstes aizritēja vieglā vējā.  

 


 

Labāko rezultātu no mūsējiem uzrādīja desmitgadīgais Atilla, kurš startēja spēcīgākajā Zelta grupā. Lai arī uzrādītais sniegums sešos braucienos nebija stabils un variēja no 59.vietas līdz 1.vietai ceturtajā braucienā un vienai 3.vietai pēdējā braucienā, Atilla čempionātu noslēdza pirmajā piecdemitniekā, kopvērtējumā ierindojoties 36.vietā.  


Otro labāko rezultātu uzrādīja Eduards Pļaviņš, kurš startēja Sudraba flotē. Ar iegūtu 41., 5., 66. (atmesta), 10., 11., un 25.vietu braucienos, viņš čempionātu noslēdza 91.vietā.

 


 

Latvijas čempione un 2014.gada Optimist ceļojošā kausa ieguvēja Agija Ēlerte čempionāta kopvērtējumā ieguva sev netipiski zemu vietu - 231. Ēlerte startēja Bronzas flotē, kas kopumā veica piecus braucienus. Pirmajos trīs braucienos buratāja ieguva 35., 53. un 25.vietu savā grupā, bet pārējos divos maksimālo punktu skaitu. Vispirms par  pāragru startu pirmspēdējā braucienā (kopvērtējuma ieskaitē tomēr negāja, jo tika atmests), pēc tam, pēdējā braucienā,  saņēma diskvalifikāciju saskaņā ar burāšanas sacīkšu noteikumu 30.3. punktu.   

 

Uzvaru ar 14 punktiem izcīnija Rolazs Nikolas (Šveice). Vienādu, 18, punktu skaitu dalot, otrajā vietā Pāvels Abramovičs (Polija) un trešais ir Dmitrijs Lazdins (Krievija).

 


 

 

“Esam ieguvuši nenovērtējamu praktisko pieredzi tik lielās augsta līmeņa sacensībās, kas mūsu burātājiem noderēs pārstāvot savu valsti  turpmākājās starptautiska mēroga sacensībās”, tā pēc čempionāta rezumē I.Jākobsone. 

 

VISI REZULTĀTI :

Čempionāta mājaslapa. 

FOTO 

 

Uz Poliju kopā ar burātājiem devās arī Iveta Ēlerte. Turpinājumā atskats uz katru čempionāta dienu, Ivetas stāstījumā, kas publicēts viņas sociālajā tīklā Facebook:


Pirmā diena, 18.09.: “Šodien, pēc garā ceļa pa Polijas plašumiem, esam ieradušies Kamien Pomorski. Tā ir maza pilsētiņa pie Baltijas jūras. Pati pilsētiņa atrodas pie ezera, kas ir kādi 15 km no jūras. Sacensības, Polijas atklātais čempionāts, notiks ezerā. Ir pieteikušies 437 dalībnieki no 15 valstīm. Iespaidīgi! Lai pielaistu pie sacensībām ir jāapmēra laiva un bura. Rindā uz apmērīšanu ir jāstāv 1,5 stundas un tad vēl ir jācīnās par savu rindas vietu. Kopumā laiks Polijā ir skaists - saulains un silts, tik ar vēju tā švakāk.”


Otrā diena, 19.09.: “Šodiena sākās ar bezvēju. Bērni tika palaisti uz ūdens ap plkst.11.00 ar domu, ka starts būs plkst.12.00. Vējš sāka griesties un, beigu beigās, nolūza. Ap plkst.14.00 visi atgriezās krastā, lai gaidītu nākamās izmaiņas. Ap.plkst.15.00 parādījās vējš un visiem bija jādodas uz ūdens. Notika tikai viens starts visām piecām grupām. Vienā grupā bija četri kopējie falšstarti. Tikai piektais starts bija izdevies. Latvijas komanda šodien iesildijās, lai rīt parādītu visu ko māk. Turiet īkšķus, lai izdotos!”


Trešā diena, 20.09.: “Polijā, Kamien Pomorski joprojām ir silts un saulains laiks, bez vēja . Gaidot vēju bērniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes: komandu sacensības kanoe un seju apgleznošana. Ap pl.14.00 parādās nelielas vēja brāzmiņas, vējš sāk stabilizēties (2-4m/s). Ap pl.15.00 tiek dots pirmais starts. Šajā dienā, kopumā, tika iedoti 3 starti. Šajā dienā Mārtiņš Atilla LAT 59 savā grupā trešajā braucienā izcīnija 1.vietu, kas kopvērtējumā rezultējās ar 68.vietu, Eduarda Pļaviņa LAT 55 labākais rezultāts bija pirmajā braucienā - 5.vieta, kas kopvērtējumā rezultējās ar 98.vietu. Šajā dienā Agija Ēlerte LAT 115 trenēja startus un viņa nopelnīja (ufd), kas rezultējās ar 220.vietu. Vakarā gājām apskatīt vietējo pilsētiņu un tad - atpūsties.”


Ceturtā diena, 21.09.: “Polijas atklātā čempionāta pēdējā diena - 21.09.2014. Notika divi izšķirošie starti kur mūsu braucēji parādija ko var. Šajās sacensībās pavisam piedalījās 389 dalībnieki no 15 dažādām valstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Baltkrievija, Vācija, Lielbritānija, Vācija, Turcija, Grieķija, Šveice, Čehija, Zviedrija, Dānija, Krievija). 1.v.-Nicolas Rolaz SUI 1685, 2.v.- Abramowicz Pawel POL 1993, 3.v.- Lazdyn Dmitry RUS,

Mārtiņš Atilla LAT 59 ir izcīnijis 36.vietu, Eduards Pļaviņš LAT 55 - 91.vietu, Agija Ēlerte trenējot izcilus startus izcīnija 231.vietu. Apsveicam Latvijas pārstāvjus ar labiem rezultātiem.”

 


 

 

FOTO: saillens.pl

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.23 07:42

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri