Žaklīna Litauniece: ISAF ir ieinteresēts redzēt aktīvu darbību un iniciatīvas izrādīšanu

Ir aizritējis turpat mēnesis, kopš Rīgas jahtkluba burāšanas trenere Žaklīna Litauniece Lielbritānijā uzsāka astoņu nedēļu ISAF treneru apmācības programmu. Šajā reizē Žaklīna dalās iespaidos un atziņās par apmācību līdzšinējo gaitu, sniedz savu skatījumu par to, ko Latvijas burātāji var iegūt no ISAF programmām, un kas būtu nepieciešams, lai tās veiksmīgi īstonotu dzīvē Latvijā.   


Pozitīvais ir tas, ka ISAF mūs (Latvijas Zēģelētāju savienību) tagad atpazīst. Pieredzes apmaiņa starp mūsu programmas kandidātiem, ir devusi ISAF attīstības departamentam visai ievērojamu ieskatu par mūsu valstī esošo sistēmu un, vēlos atzīmēt, ka ISAF ir ieinteresēts redzēt jauno valstu (emerging nations) aktīvu darbību un iniciatīvas izrādīšanu, jo iekļūstot starptautiskajā apritē, mūsu valsts nacionalā autoritāte [LZS] var gūt daudz palīdzības, lai mēs varētu veiksmīgi īstenot LZS stratēģiju ilgtermiņā un izstrādāto nacionālo burāšanas attīstības programmu ieviest dzīvē.


Galvenais uzsvars šajos kursos tiek likts uz to, lai apmācītu trenerus, kā mācīt burāšanas trenerus, kā izveidot burāšanas treneru apmācības programmas, kuras varētu tikt ieviestas mūsu valstī, atbilstoši mūsu vajadzībām. Runa ir par burāšanas specifisko apmācību, lai trenerim būtu ne tikai teorētiskas vipārējas zinašanas, bet tieši burāšanas specifiskās un, galvenais, pratiskās iemaņas, kā mācīt burāšanu. Izstrādājot un ieviešot šādu apmacības programmu, mēs varētu izveidot  treneru struktūru, lai pašiem būtu skaidrs, kāda ir treneru izaugsmes iespēja, tādējādi piesaistot vairāk jauniešus šai profesijai.


Manuprāt, būtu aktuāli izveidot treneru komisiju (padomi), lai treneriem būtu iespēja kopīgi risināt aktuālos sporta burāšanas jautājumus, savstarpēji komunicējot par burātāju iespējām un par klašu attīstību. ISAF ir gatavi mūs atbalstīt jebkurās iespējamās programmās – jau vairākkārt mūsu burātāji ir saņēmuši ENP atbalstu un Olimpiskās solidaritātes programmas atbalstu atlētiem un treneriem. Mums noteikti jāturpina šis ceļš.


ISAF sagaida, ka arī nacionālā autoritāte [LZS] iesaistīsies galvenajos ISAF forumos tādos kā ISAF ikgadējā konference (š.g.novembrī Palma de Maljorkā) un attīstības simpozijā (2015.g. janvarī ASV, New Orleans), kas ir labas gribas apliecinājums tam, ka mēs strādājam, mūs interesē un mēs gribam par sevi runāt.


Jāturpina Olimpiskās Solidaritates programmas ietvaros organizet 2.un 3.līmeņa tehniskie kursi treneriem, sadarbībā ar LOK. Jārod iespēja piesaistīt līdzekļus, lai varētu organizēt ISAF sacensību menedžmenta (race management) kursu (clinics), kas uzlabotu mūsu zinašanas par veiksmīgu starptautisko regašu organizēšanu, par aktualitātēm un jauninājumiem tehnoloģijās, lai turpmākajā nakotnē mēs varētu pretendēt uz šādu sacensību organizešanu Latvijā.


Par Žaklīnas iespaidiem pēc pirmās apmācību nedēļas var lasīt šeit.


Žaklīna Litauniece ISAF treneru apmācības kursos piedalās ar “Olimpiskās solidaritātes” atbalstu. Kursi notiek Anglijas ostas pilsētā Sauthemptonā no šā gada 1.septembra līdz 24.oktobrim.

 

Foto:ISAF 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.22 12:33

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri