Santandera ISAF PČ - 5.sacīkšu diena

Santander ISAF pasaules čempionātā noslēgumam tuvojas Laser un Laser Radial klašu sacīkstes. Tikmēr RS:X  klasē tiek aizvadīti vēl pēdējie kvalifikācijas braucieni flotēs, bet pārējās četrās turpinās kvalifikācija.


RS:X vīriešiem


Otrdien laikapstākļi bija labvēlīgi, kas ļāva sacīkšu komitejai izvest pēdējo, piekto kvalifikācijas braucienu. Sarežģītākus un neparedzamākus braukšanas apstākļus dalībniekiem padarīja viltīga jūras brīze, kā arī jūraszāles.


Pēc kvalifikācijas braucieniem līderis ar 9 punktiem ir Pjotrs Miska (Polija), viņam seko Pjērs Lekoks (Francija) ar 13 punktiem un ar tikpat lielu punktu skaitu 2013.gada pasaules čempions RS:X klasē Niks Dempsijs (Lielbritānija). Par punktu no abiem atpaliek Bairons Kokalanis (Grieķija), un vēl par punktu Huliānas Bontamps (Francija) un Tonijs Vilhelms (Vācija).  Savukārt 2012.gada Olimpisko spēļu uzvarētājs Dorians Vanrijselbergs (Nīderlande) ar 17 punktiem ieņem 8.vietu.


Dalībniekiem šodien plānotas sacīkstes zelta un sudraba flotēs, katrā pa 49 burātājiem. Šajā pasaules čempionātā RS:X klasē vīriešiem 2016.gada Rio Olimpiskajām spēlēm ir rezervētas 18 vietas. Zelta flotē ar 49 dalībniekiem par šīm vietām cīnīsies 23 valstis.


Latvijas vindsērfotāji Rihards Akmentiņš (LAT 30) un Kristaps Keidāns (LAT 28) kvalifikācijas braucienus attiecīgi noslēdza 89.vietā un 92.vietā. Viņi sacīkstes turpinās sudraba flotē.


REZULTĀTI RS:X klasē

 

LASER


Laser Standard klasē turpinās braucieni zelta flotē par dalību cīņā par medaļām. Līderis tikai ar trīs punktu pārsvaru ir Toms Bartons (Austrālija). Viņam ar 33 punktiem seko Nikolass Hainers (Nīderlande), kamēr trešais ir Niks Tomsons (Lielbritānija) ar 36 punktiem. Brazīlis Roberts Šaids ar 48 punktiem šobrīd ir tikai sestais.


Tikmēr sudraba un bronzas flotē joprojām turpinās kvalifikācijas braucieni flotēs. Sudraba flotei otrdien izdevās veikt vienu braucienu, bet bronzas flote, kurā sacenšas Ričards Zvilna, laikapstākļu dēļ jau vairākas dienas pēc kārtas netiek pie braucieniem. Otrdien, lai arī izgāja uz ūdens, izdevība veikt kaut vienu braucienu tā arī neradās.  


Šodien, 17.septembrī, klasei ir plānoti trīs braucieni. Savukārt rīt, 18.septembrī, paredzēts braucieni par medaļām (fināls), ar kuru Laser klasēm pasaules čempionāts noslēgsies.


Laser klasē 2016.gada Rio Olimpiskajām spēlēm ir rezervētas 23 vietas. Zināms, ka šīs vietas iegūs visas 23 zelta grupā startējošās valstis  - Austrālija, ASV, ASV Britu Virdžinu salas, Beļģija, Dānija, Francija, Gvatemala, Horvātija, Itālija, Jaunzēlande, Kanāda, Kipra, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Singapūra, Somija, Tunisija, Vācija, Zviedrija. Brazīlija, kura arī startē augstākajā grupā, vietu kā olimpisko spēļu rīkotāja iegūst automātiski.


REZULTĀTI LASER klasē

 

Čempionāta oficiālā mājas lapa.


SACĪKŠU GRAFIKS LASER UN RS:X


LASER

12.-13.09. kvalifikācija

14.09. Final Series zelta, sudraba, bronzas grupās

15.09. rezerves diena

16.-17.09. Medal Races

18.09. Fināls


RS:X

13.-14.09. kvalifikācijas braucieni

15.09. Final Series zelta un sudraba flotēs

16.09. rezerves diena

17.-18.09. noslēgsies braucieni flotēs

19.09. Medal Races / Finals

 

Teksts: Sintija Sīmane

Foto: ISAF


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.17 11:08

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri