Žaklīna Litauniece aizvdījusi pirmo nedēļu treneru apmācības programmā

Olimpiskās solidaritātes treneru apmācības programmas ietvaros, ir aizvadīta pirmā nedēļa  Southemptonā ISAF (Starptautiskā Burāšanas federācija) mītnē, Šī gada kandidāti ir treneri no Japānas, Taivānas, Šri Lankas, Kipras, Krievijas un Latvijas. Mūs  sagaidīja ISAF burāšanas attīstības programmas komanda:

Dans Jaspers(Dan Jaspers)Lielbritānija,

Ričards Persijs(Richard Percy)Lielbritānija

administratore Keisija Armstronga(Cathy Armstrong).

 

Birojs atrodas pavisam nelielā ēkā Southemptonas ostā(Town Quey), blakus pasažieru prāmīšiem un gigantiskajiem tankeriem.  Salīdzinot ar milzīgās ostas darbību, birojā valda neticams miers. Interesanti, ka nav kabinetu ar lielām durvīm, bet ir tikai darba vietas, vienalga vai esi administrators, vai departamenta vaditājs. Katrs ir atbildīgs par savu darba jomu, taču kopumā tā ir liela komanda, kas ik dienu  ar daļiņu sava darba veido pasaules burāšanas notikumus.

 

Jau ar pirmo dienu, mūsu darba grafiks bija ļoti intensīvs - iepazīšanās ar ISAF darbību, tikšanās ar  piecu departamentu pārstāvjiem, Startautiskās Solidaritātes programmu, kā arī atbalsta programmu atlētiem un treneriem detalizets apskats. 

Mūsu apmacībai pievienojās Tims Kross, Lielbritanija(Tim Cross), kurš triju dienu laikā ne tikai vadīja kursu par burāšanas sporta programmu veidošanu, struktūrām un stratēģijām, bet mums pašiem bija jaiepazīstina pārējie ar savu Nacionālo autoritāti un jāveic neliels pētījums par esošo situāciju burāšanas sistemā valstī. Šo dažu dienu laika paspējām iegūt ārkārtīgi daudz informacijas gan par dalībvalstu burāšanas attistības plusiem un mīnusiem, gan arī dalīties pieredzē un labāk vienam otru iepazīt.

Iedvesmojoša ir profesionalā attieksme un entuziasms, ar kadu tiek veikts darbs mācību un attīstības departamentā, kura vadītājs ir Dans Jaspers. Uzlabot, ieviest, realizēt, ieguldīt –vieni no atslēgas vardiem šajā departamentā.

 

Lai varētu pilnvērtīgi izmantot laiku mācībām, esam nodrošināti ar lieliskiem dzīves apstākļiem, speciālo burašanas apģērbu, velosipēdu un karalisku ēdinašanu.

Nedēļas nogalē noslēdzās biroja darbs un mūsu komanda pārbrauca uz Weymouth, Portland, kur paliksim turpmakās sešas nedēļas. Esam pagodināti dzīvot olimpiešu mājā(Portland house), kas tika būvēta kā viesnīca Lielbritanijas olimpiskajai burasanas izlasei 2012.g.Londonas Olimpiskajās spēlēs. Katram kandidātam ir savs numurs.

 Ar šo nedēļu sākam praktiskās nodarbības ar Robertu Holdenu(Robert Holden)Dienvidāfrika - 1.līmeņa tehniskais kurss treneriem. Lieliska iespēja izmēģināt dažādas laivu klases, kuru mums nav. Sākam praktisko apmācību uz Laser Stratos, kas ir mācību laiva 3 cilvēkiem. Turpmako nedēļu būsim uz ūdens.

 

Visas programmas laikā mūs apmacīs 5 speciālisti un 5 valstu pārstāvji dalīsies  pieredzē, kā ir izdevies ieviest burāšanas attīstības programmas savās zemēs.

 

Mūsu diena sākas ar brokastim, kuras tiek gatavotas īpaši mums tepat uz vietas. 9:30 dodamies uz klubu, kas patiesībā ir Weymouth un Portland burašanas akadēmijas bāze(kur arī notika olimpiska burāšana). Teorija vai prakse līdz launagam, kā arī pēc tam un beidzam darba dienu ap 17:00. Vakariņas, atkal mums gatavotas, Portland mājā 18:30, un tad dodamies pildīt majas darbus. Īsts skolas sākums.

 

Labvēlīgus vējus visiem Latvijas burātājiem!

Twitter: @ISAFDevelopment
Facebook: /ISAFDevelopment
youtube: /connect2sailing

 

Turpinajums sekos…

 

 

Žaklīna

 

/Raksts publicēts 15.09.2014./ 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.15 19:43

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri