Noslēgusies pirmā Santander 2014 ISAF pasaules čempionāta sacīkšu diena

Ar pirmajiem kvalifikācijas braucieniem abās Laser klasēs Santanderā (Spānija) šodien noslēdzās pirmā ISAF pasaules čempionāta diena.


Sacīkšu diena iesākās ar miglu un vieglu vēju  2-3 mezglu apmērā, kas pirmos startus distancē novēloja turpat par pusotru stundu. Vējam pieaugot līdz 7 mezgliem, pirmais starts tika dots plkst. 14:17 pēc vietējā laika.


Ričards Zvilna, kurš startē Laser klasē, pirmajā no diviem izvestajiem braucieniem, finišēja 48.vietā savā, dzeltenajā, grupā, kurā startē arī ISAF pasaules ranga pirmais numurs Toncijs Stipanovičs (Horvātija). Kopā dalībnieki ir iedalīti trīs grupās- zilajā, dzeltenajā un sarkanajā. Otrajā braucienā, nedaudz labojot savu rezultātu, buratājs pakāpās uz 46.vietu. Kopvērtējumā tas viņu ar 94 punktiem ierindo 142.vietā.


147 burātāju no 76 valstīm lielajā Laser klasē līderpozīcijā ar 4 punktiem izvīrzījies Gvatemalas burātājs Huans Ignasio Maegli Aguero, kuram padevās abi divi labi starti un ātrums. 2.vietā ar 8 punktiem ir austrālietis Toms Bārtons. Bet 3.vietā, par punktu atpaliekot no Bārtona, ir viņā tautietis Metjū Vērns.

 

Galvenais pretendents uz titulu Roberts Šaids pēc pirmās dienas ar 15.punktiem atrodas 9.vietā. Pirmajā braucienā viņš finišēja 13-ais, bet otrajā braucienā jau otrais. Bet Stipanovics, braucienos uzrādot 6.un 12.rezultātu, ar 18 punktiem ieņem 18.vietu. 

 

REZULTĀTI LASER klasē 

 

Sieviešu Laser Radial klasē līderpozīcijā ar tikpat punktiem kā Aguero ir Veronika Fenclova  (Čehija), 2.vietā ar divu punktu starpību ir Mina Gu (Ķīnas), bet trešajā ar 7 punktiem ir  Emma Plaščaerta (Beļģija). Tikmēr Viktorija Andrulīte no Lietuvas ieņem 6.vietu.

 

VISI REZULTĀTI 

 

 

Kvalifikācijas braucieni turpinās sestdien, 13.09., pēc kuriem dalībnieki tiks iedalīti zelta, sudraba un bronzas grupās, no kurām zelta ir stiprākā.


Sestdien pirmie kvalifikācijas braucieni plānoti vindsērfotājiem RS:X klasē, kurā startē abi Latvijas sportisti - Rihards Akmentiņš un Kristaps Keidāns. Kristapam šodien bija treniņbrauciens, tikmēr Rihards, kurš Santanderā ieradās ceturtdien, gāja reģistrāciju un vējdēļa apmērīšanu, informēja Latvijas Vindsērfinga asociācijas prezidents, treneris Jānis Jēkabsons. Plānotais starta laiks sestdien abām klasēm ir plkst. 13:00 pēc vietējā laika.

 

Čempionāta oficiālā mājas lapa. 

 

SACĪKŠU GRAFIKS LASER UN RS:X

LASER 
12.-13.09. kvalifikācija
14.09. Final Series zelta, sudraba, bronzas grupās
15.09. rezerves diena
16.-17.09. Medal Races 
18.09. Fināls 

RS:X 
13.-14.09. kvalifikācijas braucieni 
15.09. Final Series zelta un sudraba flotēs
16.09. rezerves diena
17.-18.09. noslēgsies braucieni flotēs 

19.09. Medal Races / Finals 

 

Teksts: Sintija Sīmane

Foto: ISAF 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.12 21:24

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri