Santanderā sākas ISAF pasaules čempionāts burāšanā

Ar pirmajiem braucieniem Laser un Laser Radial klasē Santanderā (Spānija) šodien sākas Starptautiskās burāšanas federācijas (ISAF) pasaules čempionāts burāšanā, kas ir nozīmīgākās sacīkstes aiz Olimpiskajām spēlēm.


Čempionātā startē visas olimpiskās klases - 470 M/F, 49er, 49erFX, Finn, Laser Standard, Laser Radial, Nacra 17, RS:X M/F.


No Latvijas čempionatā piedalās trīs burātāji - Ričards Zvilna (LAT RZ2) Laser klasē un divi vindsērfotāji RS:X vīriešiem klasē - Rihards Akmentiņš (LAT RA1) un Kristaps Keidāns (LAT KK1).


Ar vindsērfotājiem kopā ir treneris Jānis Jēkabsons, kurš pastāstīja, ka Santandera kā vieta burāšanai nav viegla.


“Ir liels paisums un bēgums un līdz ar to straumes. Pēc windguru vēju te nenosaka. Ja ir apmācies, tad vēja nebūs, bet, ja būs saule, tad būs jūras/okeāna brīze ar nenosakāmu stiprumu no 15 līdz 30 mezgliem. Ar Kristapu [Keidānu] jau esam piedzīvojuši abus.  Runājot par vindsērfingu, tad mūsu puišiem viegli nebūs.”  


Šis čempionāts vienlaicīgi ir arī pirmās kvalifikācijas sacīkstes 2016.gada Rio Olimpiskajām spēlēm burāšanas disciplīnā un 50 % no atlases rezultātiem būs balsīti tieši uz čempionātā iegūtajiem rezultātiem.


Galvenie pretendenti uz uzvarām Laser un RS:X klasēs


Laser klasē galvenais favorīts uz uzvaru ir brazīlis Roberts Šaids, kurš Santanderā cer iegūt savu 10.pasaules čempiona titulu.


Šaids Laser klasē atgriezās 2013.gada pavasarī pēc vairāku gadu pārtraukuma, uzvarot 2013.gada pasaules čempionātā Laser klasēm. Šaids ir divkārtējs olimpiskais čempions, ieguvis tāpat divas sudraba un vienu olimpisko bronzas godalgu, kā arī vairākus pasaules čempiona titulus.  


Sīvākā cīņa viņam gaidāma ar Tomu Bārtonu no Austrālijas, kuram šis būs sestais pasaules čempionāts. 2014.gada ISAF pasaules kausa posmos austrālietis ieguva divas uzvaras no piecām iespējamām, kā arī uzvarēja Rio 2016 Olympic testa sacīkstēs Riodežaneiro.


Tāpat bīstami konkurenti brazīlim būs ISAF pasaules ranga pirmais numurs, horvāts Toncijs Stepanovičs (Horvātija), Niks Tomsons (Lielbritānija), ISAF #2, Pavlos Kontides (Kipra), ISAF #3.


Atšķirībā no pārējiem Šaidam čempionāts būs nosacīti vieglāks, jo kā valsts, kur notiks olimpiskās spēles, pārstāvim, viņam vieta olimpiādē jau ir garantēta.


Tikmēr RS: X klasē galvenā cīņa norisināsies starp Polijas un Francijas vindsērfinga burātājiem. Pjotrs Miska (Piotr Myszka) un Prezemislavs Miarcinskis (Przemyslaw Miarczynski), kurš ieguva bronzu 2012.gada Olimpiskajās spēlēs Londonā un ir stabilākais rezultātu ziņā vindsērfotājs pasaulē, ir Polijas galvenās cerības. Pjērs Lekoks (Pierre le Coq) un Huliānas Bontamps (Julien Bontemps)  - Francijas.


Tāpat par čempiona titulu cīnīsies 2012.gada Olimpisko spēļu uzvarētājs Dorians Vanrijselbergs (Dorian van Rijsselberge) no Nīderlandes, 2013.gada pasaules čempions RS:X klasē Niks Dempsijs (Nick Dempsey) (Lielbritānija), Bairons Kokalanis (Byron Kokkalanis) (Grieķija), World #1 Rikardo Santos (Ricardo Santos) (Brazīlija) un Nimrods Mašičs (Nimrods Mashich) un Šahars Zubari (Shahar Zubari) no Izraēlas.


Laser klasē kopā startē 150 burātāju no 72 valstīm, RS:X - 108 burātāju no 49 valstīm.Sacīkšu grafiks


Laser klasē sacīkstes ilgs no 12. līdz 18.septembrim. 12. līdz 13.septembrī ir kvalifikācijas braucieni, kopā četri, pēc kuriem noteiks sadalījumu zelta, sudraba un bronzas flotēs. 14.septembrī plānoti finālbraucieni (Final Series Races - 5.6). 16.un 17.septembrī (7.8. / 9.10.) braucieni par vietu sadalījumu Medal Races. Sacīkstes noslēgsies 18.septembrī ar medaļu vietu ieguvēju noteikšanu.


RS:X klasē sacīkstes sākas 13.septembrī ar pirmajiem trim kvalifikācijas braucieniem, kas turpinās ar vēl diviem 14.septembrī. 15. septembrī ir paredzēti trīs braucieni, bet jau dalībniekiem sadaloties zelta un sudraba flotēs. 16.septembris ir rezerves diena. 17. un 18. septembrī  noslēgsies braucieni flotēs. Savukārt pēc nedēļas, 19.septembrī, paredzēti braucieni par medaļām un vietu sadalījumu uz pjedestāla.

 

Visi braucieni par medaļām (Medal Races) tiks translēti tiešraidē no 18.septembra ISAF YouTube kanālā.

 

ISAF pasaules čempionāts tika atklāts 11.septembrī un ilgs līdz 21.septembrim. Kopā tajā startē vairāk kā 900 laivas un 1250 burātāju no 84 valstīm.


VIDEO no atklāšanas.

 

Čempionāta oficiālā mājas lapa.

 

SACĪKŠU GRAFIKS LASER UN RS:X

LASER 
12.-13.09. kvalifikācija
14.09. Final Series zelta, sudraba, bronzas grupās
15.09. rezerves diena
16.-17.09. Medal Races 
18.09. Fināls 

RS:X 
13.-14.09. kvalifikācijas braucieni 
15.09. Final Series zelta un sudraba flotēs
16.09. rezerves diena
17.-18.09. noslēgsies braucieni flotēs 

19.09. Medal Races / Finals 

 

Teksts: Sintija Sīmane

Foto: ISAF 

 

FOTO

ISAF prezidents Karlo Kroče ISAF pasaules čempionāta atklāšanas ceremonijā  


 

 

ISAF pasaules čempionāta atklāšanas ceremonija 


 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.09.12 15:40

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri