Ir noslēgusies "Usmas kausa" izcīņa

Tradicionāli "Usmas kausa" izcīņa sastāvēja no 3 posmiem: 50 jūdžu regates (31. maijā), Moricsalas regates (21. jūnijā) un Apkārt Viskūžu salai (22. jūnijā). KAUSA izcīņā piedalījās 29 jahtas, kuras tika sadalītas 4 ieskaites grupās. Kopvērtējumā 1. ieskaites grupā (Q25) pārliecinoši 1. vietu ieņēma jahta NAMEJS (kapteinis Jānis Benfelds) aiz sevis atstājot jahtu BORA (kapteinis Andris Zjatkovs) un 3. vietā jahtu JOYRIDE (kapteinis Jānis Stakens).

Arī 2. starta grupā ("minitonneri") par visiem pārāka izrādījās jahta PONTUS ar kapteini Zinti Kociņu, kopvērtējumā izcīnot pārliecinošu 1. vietu.  Par otro un trešo vietu sīva cīņa risinājās starp jahtām VEGA (kapteinis Māris Pīlēģis) un VIRGO (Kapteinis Mārtiņš Ķizulis). Tikai ar 0.8 punktu pārsvaru pārāka un attiecīgi otro vietu ieņēma jahta VEGA, trešajā vietā atstājot jahtu VIRGO.

3. ieskaites grupā jeb MICRO klasē citiem nekādas cerības neatstāja jahta MARLYN ar kapteini Staņislavu Backānu priekšgalā. Otrajā vietā ierindojās jahta SOLO (kapteinis Edmunds Sprūdžs) un atpaliekot tikai nieka 0.4 punktus 3. vietu izcīnīja Jahta MICROS (kapteinis Vladimirs Smoļakovs).

Vissīvākā cīņa risinājās 4. ieskaites grupā, kur 1. un 3. vietas ieguvēju šķīra nieka 0.3 punkti. Pirmo divu vietu ieguvēji bija kopvērtējumā bija vienāds punktu skaits, bet pateicoties vairāk uzvarām atsevišķos regates posmos, pirmo vietu ieņēma jahta ELSANA ar kapteini Normundu Gumski, otrajā vietā atstājot Jahtu ELSA ar kapteini Vitāliju Svenču. Atpaliekot jau minētos 0.3 punktus trešo vietu ieņēma jahta INGRIDA (kapteinis Viktors Ivanovs).