Paziņojums saistībā ar pielaidi Latvijas čempionātam Optimist un Laser klasēs

Saistībā ar LZS Tiesnešu kolēģija aicinājumu laicīgi sagatavoties Latvijas čempionātam Optimist un Laser klasēs, viens no organizatoriem  - jahtklubs Engure sniedz skaidrojumu par pielaidi sacensībām saistībā ar inventāra atbilstību klašu noteikumiem.

 

Ar šo paziņojumu vēlos vērst uzmanību uz izskanējušo informāciju no LZS puses. Pirms dažām dienām LZS Tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs Latvijas čempionāta organizātora LZS vārdā veica paziņojumu sportistiem un jahtu īpašniekiem saistībā ar tuvojošos Latvijas čempionātu Laser Radial, Laser 4,7 un Optimist klasēm. Pēc šī paziņojuma, kā čempionāta organizātora jahtkluba Engure vadītājs, esmu sanēmis vairākas vēstules un telefonzvanus ar jautājumie par paziņojumā minēto informāciju un pielaidi sacensībām.

 

Kā sacensību organizātors vēlos paziņot jahtkluba Engure viedokli šajā sakarā. Jahtklubs Engure pilnībā atbalsta sacensību noteikumu ievērošanu un nekādā mērā nevēlas aicināt vai veicināt dalībniekus parkāpt sacensību noteikumus. Šajā sakarā sacensību instrukcijā nebūs atsauce uz Laser klases noteikumu izmaiņām sakarā ar buru numuru neatbilstību laivu korpusiem, kā tas ir minēts Regates nolikumā.

 

Tajā pašā laikā jahtklubs Engure pilnībā izprot patreizējo situāciju Latvijā saistībā ar švertlaivu tehnisko nodrošinājumu un citiem tehniskas un organizātoriskas dabas jautājumie Laser un Optimist klasēs. Pastāv tehniskas dabas un organizātoriskas dabas jautājumi, kurus ir nepieciešams un vajag risināt. Bet, jahtkluba Engure redzējumā, nepareizs un graujošs ceļš tiktu iets, ja šos jautājumus sāksim risināt čempionāta laikā ar protestiem par lietām, kuras esošajā brīdī neietekmē vai neuzlabo dalībnieku sniegumu, bet, ir kopējās burāšanas vides nepilnību faktors valstī. Šei domāju jautājumus par jahtklubiem pieejamo inventāru un tā atbilstību jahtu klašu noteikumiem, kā arī par organizātoriskas dabas jautājumie saistībā ar biedru statusu klašu asociācijās. Šajā sakarā aicinam organizātorus, dalībniekus, jahtu īpašniekus un dalīborganizācijas izvērtēt esošo situāciju burāšanas sportā un pieņemt pareizos lēmumus, lai burāšanas sports netiktu grauts, bet domāt kā labāk attīstīt burāšanas sportu Latvijā. Ne vienmēr strikti sodi nesakārtotā vidē ir tas efektīgākais paņēmiens, kā vidi sakārtot. Jahtklubs Engure aicina LZS uzņemties un koordinēt sistemātisku organizātoriskas un tehniskas dabas jautājumu sakārtošanas veicināšanu, lai turpmākajos gados pēc iespējas ātrāk novērstu līdzīgas situācijas.

 

Augstāk minetā informācija nekādā mērā neattiecas un nepieļauj jebkādas atlaides saistībā ar drošības inventāra tehnisko stāvokli un drošības normu ievērošanu. Strikti tiks prasīts čempionāta laikā ievērot visas drošības normas visām jahtu klasēm.

 

 

Ģirts Fišers-Blumbergs

Jahtkluba Engure Komodors

 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.07.31 11:02

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri