Engures kausā jūras jahtām uzvar Anna Roza un jaunā Voodoo

Jūras svētku gaisotnē, svētdien, 13.jūlijā, Engurē noslēdzās ikgadējais Engures kauss.

 

Neskatoties uz to, ka daudzas Latvijas aktīvākās regašu dalībnieces devās uz kaimiņos notiekošo Muhu Väina  (Moonsund Regatta) regati, Engures kausā šogad piedalījās vērā ņemams dalībnieku skaits - 12 jahtas, tai skaitā nesen no Spānijas atceļojušās jahas “Voodoo” un “Bailarina”.

 

Pieteikto jahtu skaits un garums sacensību organizatoriem ļāva dalībniekus iedalīt divās LAT LYS grupās.

 

Uzrādot stabilu sniegumu visos sešos braucienos, ar rezultātu 1-3-2-2-2 uzvaru LAT LYS 1 grupā izcīnīja jahta “Anna Roza” (LAT 555) kapteiņa Māra Kalna vadībā.

 

Savukārt LAT LYS 2 grupā, ar izcīnītām uzvarām piecos no sešiem braucieniem, neatstājot ne mazākās cerības konkurentiem, uzvarēja jahta “Voodoo” kapteiņa Rihards Vaivoda vadībā.

 

Laikapstākļi dalībiniekiem uzlika kārtīgu pārbaudījumu. Sacīkstes iesākās ar stipru vēju, kas pūta tieši Engures ostā, sadzenot pamatīgu rulli. Tas vainagojās ar bezrezultātu dienu, jo drošības apsvērumu dēļ jahtas uz starta neizlaida.

 

Savukārt pēdējā sacīkšu diena atnāca ar ekstrēmām jahtas “Bailarina” iesvētībām jūras sacīkstēs. Esot jahta “Anna Roza” aizvējā un ejot ar brīvu vēju, “Bailarina”, lai tiktu brīvā vējā, centās šķērsot “Annas Rozas” kursu. Šī manevra laikā, vilnis “Annu Rozu” pacēla uz augšu, panesot uz priekšu ātrāk kā plānots. Rezultātā tās priekšvadnis aizķēra “Bailarinas” ahterštagu un tā palika bez masta, informē organizatori.

 

Neviens no abu jahtu komandas locekļiem incidenta rezultātā necieta. Bet “Anna Roza”, izstājoties no brauciena, “Bailarinai” palīdzēja tik līdz krastam, rīkojoties īsti atbilstoši jahtkluba Engure saukļa “Mēs par burāšanu kā džentelmenisku sporta veidu” garam.

 

Engures kauss notika no 11.līdz 13.jūlijam.

 

REZULTĀTI LYS kopvērtējumā . Rezultāti katrā braucienu ŠEIT.

 

FOTO no krasta notikumiem skatīt jahtkluba Engure sociālā medija Facebook lapā šeit.  

 

Teksts: Sintija Sīmane

Foto: jahtklubs Engure 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.07.22 16:22

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri