Noskaidroti Latvijas čempioni jūras burāšanā

Sestdien, 5.jūlijā, Rīgā ar īsās distances sacīkstēm noslēdzās Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts - Baltic Open Regatta, kurā piedalījās 36 komandas un 200 burātāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Francijas. Šogad uzvarētājus noteica četrās ieskaites grupās.

 

 

ORC ieskaites grupā ar 5 punktu pārsvaru uzvarēja kapteiņa Marta Tammes vadītā jahta “Katarina Jee”, aiz sevis atstājot galvenos konkurentus, Lietuvas jahtas “Jigy Jigy” ar kapteini Sarunas Sodeikas un jahtu “Arcturus” ar kapteini Juozas Gordevičius. Vienīgā Latvijas jahta šajā grupā “Irisha” kapteiņa Aleksandra Smertjeva vadībā finišēja 4.vietā.

 

Lielākajā čempionāta grupā LAT LYS uzvarētājus noteica trīs apakšgrupās.

 

LAT LYS 1 apakšgrupā ar pārliecinošu 10 punktu pārsvaru uzvaru svinēja 2013.gada čempione, jahta “Guru” ar kapteini Arni Remesu. “Guru” četros no pieciem sacīkšu posmiem ieguva pirmo vietu, kas tai ļāva uzvarēt arī kopvērtējumā. Otrajā vietā ierindojās jahta “Venta” ar kapteini Mārtiņu Grobiņu vadībā, bet trešajā vietā, tikai ar punkta starpību atpaliekot no “Ventas”, ir jahta “Gabriel” ar kapteini Andri Zirdziņu.LAT LYS 2 apakšgrupā jau ceturto gadu pēc kārtas čempiona titulu izcīnīja Usmas jahtkluba jahta “Arabella” ar kapteini Staņislavu „Stasi” Backānu. 2.vietā jahta “Filias” ar kapteini Andri Treiju, 3.vietā -  jahta “Karamba” / Oz Sailing Team ar kapteini Ilgoni Balodi.LAT LYS 3 apakšgrupā cīņa par čempiona titulu bija vissīvākā. Tas, kurš iegūs šo prestižo titulu, izšķīra pēdējais sacīkšu posms, kurā dalībniekiem bija jāparāda gan izveicība, gan burāšanas tuvcīņas tehnikas pārvaldīšanas māksla un pareizās taktikas izvēle īsajā distancē.Uz pirmo vietu šajā grupā pretendēja trīs jahtkluba Engure jahtas - “Diks”, “Ventoux Deux” un “Encore”.  

 

 

Jahta “Diks” un “Venoux Deux”, stājoties uz pēdējā posma starta līnijas, dalīja vienādu punktu skaitu, bet “Encore” no abām jahtām atpalika vien par četriem punktiem. Lai gan pēdējā posmā “Diks” ar kapteini Aldi Liepiņu finišēja otrajā vietā, tas bija pietiekami, lai iegūtu nepieciešamo pārsvaru un uzvaru kopumā. Kapteiņa Ērika Tauniņa “Ventoux Deux” un kapteiņa Gunta Blūmentāla “Encore” pēdējo posmu noslēdza attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā, kas kopvērtējumā tām deva otro un trešo vietu.

 

 

Savukārt daudzkorpusu jahtu klasē TEXEL čempiona titulu arī šogad izdevās nosargāt katamarānam “Kani Keli” un tās kapteinim Edgaram Salmanim.


 

Vienlaicīgi ar Latvijas atklāto jūras burāšanas čempionātu norisinājās arī Krievijas čempionāta sportiskajā Open 800 klasē pirmais posms, kur uzvarēja jahta “Aļaska”.Latvijas čempionāts jūras jahtām norisinājās no 29.jūnija Rīgas jūras līcī piecos posmos. Komandas tā laikā apmeklēja Roju, Romasāri, Roņu salu, Kuivižus un Rīgu, kopā veicot 220 jūras jūdzes jeb 407 kilometrus.

 

 

Sacensības organizēja Latvijas Zēģelētāju savienība, nodibinājums “Baltic Open”, Rojas jahtklubs, Kuivižu jahtklubs, jahtklubs “Auda” un Pilsētas jahtklubs.


 

Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts ir lielākās un nozīmīgākās sacīkstes Latvijā jūras jahtām, kas notiek ik gadu jūnija beigās vai jūlija sākumā, piesaistot ne vien pašmāju, bet arī kaimiņvalstu burātāju dalību sacīkstēs. 

 

REZULTĀTI 

FOTO  

VIDEO 

 

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.07.7 15:24

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri