Kuivižos startējis Latvijas jūras burāšanas čempionāta - Baltic Open Regatta priekšpēdējais posms

Ceturtdien, 3.jūlijā, Kuivižos dots starts Latvijas atklātā jūras burāšanas čempionāta - Baltic Open Regatta priekšpēdējam no pavisam pieciem posmiem Philips Kuiviži – Rīga. 

 

Kuivižos jahtas finišēja trešdien, 2.jūlijā, kad notika arī pirmo trīs posmu Roja – Romasāre, Romasāre – Roņu sala, Roņu sala - Kuiviži uzvarētāju apbalvošana ar speciālajām regates balvām. Svinīgā vakara gaitā uzrunu un labus ceļa vārdus vēlēja gan Kuivižu ostas direktors Arnis Viļļa, gan Salacgrīvas novada priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

 

Skaita ziņā lielākajā sacīkšu grupā LAT LYS, kura ir iedalīta vēl trīs apakšgrupās, attiecīgi pēc trīs posmiem 1.grupā pārliecinoši vadībā ar sešu punktu pārsvaru ir pagājušā gada čempione jahta „Guru” (kapteinis Arnis Remess), 2.apakšgrupā arī pagājušā gada čempione „Arabella” (kapteinis Staņislavs Backāns) no Usmas jahtkluba, bet 3.apakšgrupā, apsteidzot tikai par vienu punktu savu tuvāko sekotāju, jahta „Ventoux Deux” (kapteinis Ēriks Tauniņš).

 

ORC grupā – ar piecu punktu pārsvaru atrodas jahta „Katarina Jee” (kapteinis Marts Tamme) no Igaunijas. Savukārt TEXEL daudzkorpusu jahtu grupā ar četru punktu pārsvaru katamarāns „Kani – Keli” (kapteinis Edgars Salmanis), bet sportiskajā Open 800 – jahta „Aļaska” (Ivans Tokarevs).

 

Tā kā šajā posmā gaidāms pretvējš, kas aizņem daudz vairāk laika, komandas Rīgā varētu ierasties šodien vēlu vakarā, bet mazākās finišēt pat naktī.

 

Piektdien, 4.jūlijā, aktīvas sacīkstes nenotiek. Šī diena ir atvēlēta Mediju regatei, kas jau sesto gadu sportiski draudzīgā cīņā uz ūdens pulcēs burātājus, Latvijas masu medijus un čempionāta atbalstītājus.

 

Mediju regate tiek rīkota, lai popularizētu burāšanas sportu Latvijā un reģionā. Regates starts un finišs plānots pie Vanšu tilta, Rīgas centrā, tāpēc jau no plkst.14:30 to būs iespējams vērot ikvienam interesantam.

 

Čempionāts noslēgsies sestdien, 5.jūlijā, ar HUGO BOSS īsās distances sacīkstēm Rīgas tuvumā. Apbalvošana notiks jahtklubā Auda, kur uzstāsies grupa Credo ar koncertu uz ūdens. Ieeja pasākumā ir brīvi atvērta, tāpēc ikviens interesents aicināts nākt to skatīties un klausīties.

 

REZULTĀTI 

 

Teksts: Sintija Sīmane 

Foto: Ēriks Meijers 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.07.3 14:39

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri