Latvijas jūras burāšanas čempionātā pēc pirmā posma vadībā izvirzās Katarina Jee, Guru, Arabella, Kani – Keli un Kvartet

Pirmdien, 30.jūnijā, Romasārē noslēdzās Latvijas atklātā jūras burāšanas čempionāta - Baltic Open Regatta pirmais posms CAPTAIN MORGAN Roja – Romasāre, kurā startēja 35 komandas un turpat 200 burātāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas, Zviedrijas un Francijas.

 

Komandas atkarībā no jahtas klases sacenšas četrās ieskaites grupās - ORC, LAT LYS, kas savukārt iedalīta trīs apakšgrupās, TEXEL un OPEN 800.

 

Līderos ORC grupā šobrīd izvirzījusies jahta „Katarina Jee” (Igaunija), LAT LYS grupas 1.un 2.apakšgrupā - pagājušā gada čempiones jahta „Guru” un „Arabella”, bet 3.apakšgrupā - jahta „Encore”.  

 

TEXEL jeb daudzkorpusu jahtu grupā ar 30 minūšu pārsvaru atrodas daudzkārtējais čempiona uzvarētājs katamarāns „Kani – Keli”.

 

Savukārt sportiskajā Open 800 klasē, kurā startē komandas no Krievijas, tikai ar 55 sekunžu pārsvaru vadībā atrodas jahta „Kvartet”.

 

Starts otrajam posmam RENAULT Romasāre - Roņu sala tika dots otrdien no rīta un pirmās komandas finišu varētu sasniegt vakarpusē.

 

Sacīkstes notiek piecos posmos Rīgas jūras līcī. Kopējais veicamās distances garums ir 220 jūras jūdzes jeb 407 kilometri.

 

Cīņā par Latvijas jūras burāšanas čempiona titulu komandām ir jāparāda gan prasmes navigācijā, gan māku izvēlēties labāko stratēģiju garajos braucienos, kā arī  izveicību un burāšanas tuvcīņas tehnikas pārvaldīšanas mākslu īsajos braucienos.

 

Sacīkstes noslēgsies 5.jūlijā ar īsās distances braucieniem Rīgas tuvumā. Priekšpēdējā regates dienā, 4.jūlijā, kad aktīvas sacīkstes nenotiek, būs Mediju regate.

 

I posma REZULTĀTI   

 

FOTO  

   

Čempionāta sacīkšu posmi:

Pirmais etaps (30.06.) - CAPTAIN MORGAN Roja - Romasāre

Otrais etaps (01.07.) - RENAULT Romasāre - Roņu sala

Trešais posms (02.07.)  - VALMIERMUIŽAS ALUS Roņu sala - Kuiviži  

Ceturtais posms (03.07.) - PHILIPS Kuiviži - Rīga

Mediju regate (04.07.)  - Mediju regate (Rīga)

Piektais etaps (05.07.) - HUGO BOSS, īsās distances sacīkstes

 

Teksts: Sintija Sīmane

Foto: Ēriks Meijers 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.07.2 14:31

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri