Startējis Latvijas jūras burāšanas čempionāts

 

Šodien Rojā dots starts Latvijas atklātajam jūras burāšanas čempionātam - Baltic Open Regatta, kas ilgs līdz 5.jūlijam.

 

Par Latvijas čempiona titulu cīnās nevien pašmāju komandas, tai skaitā  pagājušā gada uzvarētāji savās grupā  jahta “Arabella”, jahta “Guru” un katamarāns “Kani-Keli”, bet arī kaimiņvalstu burātāji. Kopumā šogad čempionāts ir pulcējis 36 komandas un 201  burātāju.

 

Sacīkstes notiek piecos posmos Rīgas jūras līcī. Kopējais veicamās distances garums ir 220 jūras jūdzes jeb 407 kilometri.

 

Pirmā posma finišs ir paredzēts šodien Romasārē (Igaunija), no kurienes komandas 1,jūlijā tālāk dosies uz Roņu salu. Pēc tam distance turpinās uz Kuivižiem, kur burātāji, pieturoties labvēlīgiem laikapstākļiem, ieradīsies  2.jūlijā pēcpusdienā vai vakarā. Nākamajā dienā tiks dots starts pēdējam un garākajām jūras pārgājienam uz Rīgu. Sacīkstes noslēdzas 5.jūlijā ar īsās distances braucieniem Rīgas tuvumā.

 

Komandas atkarībā no jahtas klases sacenšas četrās ieskaites grupās - ORC, LAT LYS, TEXEL un OPEN 800. Uzvarētāji kopvērtējumā tiks noskaidroti katrā klasē atsevišķi.  

 

Čempionāta oficiālā atklāšana norisinājās svētdien, 29.jūnijā, kuru ievadīja svinīgs dalībnieku gājiens caur Rojas centram. Tā kā laikapstākļi neļāva novadīt Rojas stadionā kā tas sākotnēji bija iecerēts, dalībnieki un tie Rojas iedzīvotāji, kuri, spītējot lietum, bija ieradušies skatīties komandu parādi, pēc gājiena pulcējās Rojas kultūras namā. Laba ceļa vēja vārdus teica gan Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Ansis Dāle, gan Rojas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Jansons. Savukārt novada bērnu kolektīvi ikvienu priecēja ar izklaidējoši muzikāliem priekšnesumiem.

 

 

Aktualitātes par čempionāta norisi atrodamas regates mājas lapā vai sociālajā tīklā “Facebook”.

 

Jahtu atrašanās pozīcijai var sekot līdzi arī tiešsaistē.

 


Čempionāta sacīkšu posmi:

Pirmais etaps (30.06.): Roja (Latvija) - Romasāre (Igaunija)

Otrais etaps (01.07.): Romasāre (Igaunija) - Roņu sala (Igaunija)

Trešais etaps (02.07.): Roņu sala (Igaunija)- Kuiviži (Latvija)

Ceturtais etaps (03.07.): Kuiviži (Latvija) - Rīga (Latvija)

Piektais etaps (05.07.):  īsās distances braucieni

 

 

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.06.30 15:55

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri