DFDS Seaways Baltijas kausa un Eiropas kausa posms Lietuvā noslēdzies!

Pagājušajā nedēļas nogalē Lietuvā noslēdzās pirmais posms, no trīs posmu sērijas, vindsērfinga un kaitsērfinga disciplīnās.

Jau 16 gadus pēc kārtas Baltijas kauss ir lielākās vindsērfinga sacensības Baltijas valstīs. Tās pulcē labākos burātājus no visām Baltijas valstīm, kā arī labākos braucējus no visas pasaules. Pasākums šo gadu laikā ir pieaudzis no vienas ‘’Formula Windsurfing’’ disciplīnas līdz vairākām vindsērfinga un kaitsērfinga disciplīnām, kas vieno visu vecumu un klašu vējdēlistus un kaitbordistus.

Lietuvas posmā šogad piedalījās 90 dalībnieki no piecām valstīm. „Formula windsurfing” klasē 49 dalībnieki, „Bic Techno” klasē 17 dalībnieki, „Raceboard” klasē 12 dalībnieki un „Kite Race” klasē 12 dalībnieki.

Trīs dienu laikā notika 11 braucieni dažādos vēja apstākļos.

Šogad laika apstākļi Lietuvas posmu lutināja. Karsts laiks, spēcīgs vējš un nepieredzēti siltais ūdens Kuršu līcī (210-230 C) deva iespēju sportistiem parādīt labāko sniegumu.

„Formula Windsurfing” klasē kopvērtējuma uzvarētājs ir Jānis Preiss, otrais Filips Korzickis (Filip Korczycki) (Polija), bet trešais Martins Ervins (Martin Ervin) (Igaunija). Jauniešu klasē nepārspēts palika Raimonds Zelčs. Master grupā uzvarētāja Jānis Preiss. Grandmaster grupā uzvarētājs Ansis Dāle.

REZULTĀTI BC 2014 FW

„Raceboard” klasē pirmā posma uzvarētājs ir Gunārs Rozenbergs, otrā palika Ilona Grīnberga, bet trešais palika Darius Darasa (Lietuva).

REZULTĀTI  BC 2014 Raceboard

„BIC Techno” klasē pirmā posma uzvarētājs ir Karls Kasks (Karl Kask) (Igaunija), otrajā vietā Alfrēds Kalms (Alfred Kalm) (Igaunija) un trešajā vietā Ketija Birzule. U15 grupā uzvarēja Namejs Dreimanis. U17 grupā pirmā vieta Alfrēdam Kalmam. Open 17 grupā nepārspēts palika Karls Kasks.

REZULTĀTI  BC 2014 Techno

„Kite Formula” klasē otro gadu pēc kārtas nepārspēts palika Viktoras Šeputaa (Lietuva), kurš uzvarēja visus 11 braucienus, otrā vietā - Madis Kallas (Igaunija) un trešā vietā Mindaugas Mockevičius (Lietuva).

REZULTĀTI BC 2014 KiteFormula

Nākamais posms Igaunijā (Piritā) notiks jau pēc trijām nedēļām, bet noslēdzošais posms notiks Liepājā augusta sākumā. Latvijas posmā tiks noskaidrots arī stiprākais burātājs visu triju posmu kopvērtējumā.

Paldies Lietuvas posma organizatoram Robertas Gradauskam no Lietuvas, kas veica lielisku darbu noorganizējot  Baltijas kausa triloģijas pirmo daļu. Paldies visiem sportistiem, kas piedalījās lielākajās burāšanas sacensībās Baltijas valstīs.