LAT LYS 2014 Noteikumi un Standarta Jahtu Tabulas.


Šajā, 2014. gada sezonā, LAT LYS apmērīšanas sistēmā ir ieviesti sekojoši jaunumi. LAT LYS 2014 noteikumos ir izmainīta simetriskā spinakera apmērīšana. Ieprieksējos gados simetriskajam spinakeram lielums SMG tika uzmērīts atrodot platāko spinakera vietu. Šajā gadā šis mērs ir palicis vienkāršāks skatoties no mērītāju puses un tagad lielums SMG simetriskajam spinakeram ir attālums starp sānu malu viduspunktiem.

 

 Noteikumi LAT LYS 2014 Noteikumi

Mērgrāmata paraugs  

 Pielikums apmērīšanai   

 

 

Šī gada mērgrāmatā būs nepieciešams norādīt ne tikai lielāko fokburu vai lielāko simetrisko / asimetrisko spinakeru, bet būs nepieciešams norādīt arī mazāko buru vai vētras buru izmērus, ja tādas ir paredzēts lietot sacensībās. Kopumā mērgrāmata paredz uzrādīt buru izmērus līdz trīs fokburām, trīs simetriskajiem spinakeriem un trīs asimetriskajiem spinakeriem vai “Code 0”.

 

 

Pie jahtas korpusa datiem šogad būs jāpievieno klāt masta materiāls (koks, alumīnijs, ogleklis vai kāds cits masta materiāls), kā arī falšķīļa materiāls (svins, čuguns vai cits materiāls).

 

 

Vēl noteikumos ir precizēta vārda “Regate” nozīme. Pagājušajā gadā Tiesnešu Kolēģijas nozīmēta komisija analizēja LAT LYS apmērīšanas sistēmu. Vienā no punktiem minetā informācija norādīja, ka vārds “Regate” noteikumos ir saprotams kā burāšanas sacensības kopumā (var sastāvēt arī no vairākiem startiem/braucieniem). Jaunajā noteikumu versijā ir definīcija / paskaidrojums, ko šajā gadījumā nozīmē termins “Regate”.

 

Standarta jahtu tabulā ir peivienotas jaunas jahtu klases Banner 33F, Birdie 32, Fingal 28, X-40 un individuālais jahtui projekts Sea Scout.

Šogad ir izveidot arī jauna standarta jahtu tabula SportBoat / Q25 klasēm priekš sacensībām, kuras notiek iekšējos ūdeņos – upēs un ezeros.

LAT LYS apmērīšans sistēma līdz šim ir bijusi bezmaksas sistēma un tāda paliks arī šajā burāšanas sezonā, tomer LAT LYS uzturētāji aicina katru jahtu, kura saņems LAY LYS apmērīšanas apliecību, ziedot 10eiro LZS ziedojumu kontā ar norādi “Jaunatnes Burāšanas Attīstībai”. Tādā veidā jahtu īpašnieki un komandas atbalstīs jaunatnes sporta attīstību Latvijā. Jaunieši ir tie, kuriem vis vairāk ir nepieciešams atbasts un viņi būt tie, kas nākotnē veidos komandas uz jahtām, atbalstīsim viņus šodien, lai mums būtu jaunā paaudze priekšdienām.

 

Tabula Standarta jahtu tabula  

Tabula Sportboat Q25 tabula  

Pievienoja: Juris Ailis 2014.05.1 12:14

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri