Rīgas jahtkluba burātājs Martins Atilla izcīna 11.vietu pasaulē lielākajās “Optimist” jahtu klases sacīkstēs

Rīgas jahtkluba burātājs Martins Atilla svētdien Trentino (Itālija) izcīnija augsto 11.vietu pasaulē lielākajās "Optimist” jahtu klasei veltītajās sacīkstēs “Meeting del Garda Optimist”, kas no 17.līdz 20.aprīlim notika Gardas ezera ziemeļos.

 

Šogad tajās startēja 828 jauno burātāju no 36 valstīm. Latviju sacīkstēs pārstāvēja pieci Rīgas jahtkluba burātāji. 

 

Dalībnieki pēc vecuma tika iedalīti divās grupās  - “Junioros” (burātāji vecumā no 12 līdz 15 gadiem), kurā sacentās 622 burātāji un “Kadetos” (burātāji vecumā līdz 12 gadiem), kurā savukārt startēja 206 burātāji.

 

Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, burātāji sacentās apakšgrupās - flotēs. “Junioru” grupā tādas bija piecas (Zelta, Sudraba, Bronzas, Smaragda un Perlamutra, kur Zelta flote ir spēcīgākā, bet Perlamutra - vājākā), bet “Kadetu” grupā  -  divas (Zelta un Sudraba flotes).

 

M.Atilla startēja "Kadetu" grupas Zelta flotē. Pavisam veiktajos sešos braucienos burātājs nenoslīdēja zemāk par 16.vietu un kā augstāko sniegumu uzrādīja  divas sestās vietas. No iekļūšanas pirmajā desmitniekā viņu šķīra vien 2 punkti. Par uzvarētāju šajā grupā kļuva itālis Francesco Novelli. Meiteņu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja viņa tautiete Gaja Pela.


Roberts Jānis Vancovičs, kurš startēja spēcīgākajā "Junior" grupas Zelta flotē, sīvā konkurencē ieņēma 123.vietu. Labākais uzrādītais rezultāts bija pirmā vieta sestajā no pavisam deviņiem braucieniem. Uzvarēja itālis Deivids Duči. Labākā meiteņu konkurencē bija Zoja Novikova no Krievijas.

 

Agija Ēlerte, kas sacentās Sudraba flotē, ieņēma 118.vietu. Smaragda grupā startējošie Robins Li Špats un Anna Ance Sekace sacīkstes noslēdza attiecīgi 73.vietā un 115.vietā.


Ar šīm sacīkstēm noslēdzās arī 2.Pasaules jauniešu burāšanas nedēļa, kuru ievadīja Lieldienu regate “29” jahtu klasei (12.-14.aprīlis), kam sekoja “Garda Trophy” “Techno 293” klasei (17.-19.aprīlis) un “Laser Youth Easter Meeting” divām jahtu klasēm - “Laser 4.7” un “Laser Radial” (16.-19.aprīlis).  

 

Sacīkses “Meeting del Garda Optimist” notiek kopš 1982.gada un ir ierakstītas Ginesa rekordu grāmatā kā sacīkstes, kurās uzreiz ir piedalījies vislielākais dalībnieku skaits viena dizaina jahtu klasē. Šogad pirmo reizi tajās piedalījās burātāji no Alžīrijas, Ganas un Baltkrievijas.


 

REZULTĀTI

Kadeti:  

Juniori - Zelta flote:

Juniori - Sudraba flote:

Juniori -  Smaragda flote:

 

FOTO: 32.Meeting del Garda Optimist

 

VIDEO:  Apbalvošanas ceremonija

 

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.04.23 11:45

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri