Ar dalību “Laser” Eiropas kausa Šveices posmā sezonu uzsāk Latvijas olimpiskās klases burātāji

Priedaines jahtkluba burātāji Estere Kumpiņa, Ēriks Zvilna un Ričards Zvilna sestdien, 18.aprīlī, Šveicē uzsāka cīņu Eiropas kausa (“Europa Cup”) “Laser” klasēm Šveices posmā. Kopā ar jauniešiem uz Lugano ir devušie treneri Juris un Ināra Aiļi.


Pirmajā dienā Ričards Zvilna, kurš startē "Radial" klasē, uzrādīja labu startu, bet neveiksmīgi izgāja distance, ko kompensēja ar labu sniegumu beigu posmā, finišējot pirmajā pusē, informēja J.Ailis. ““Laser 4.7” labāku rezultātu uzrādīja Estere Kumpiņa. Pavisam nedaudz atpalika Ēriks Zvilna”.


“Šodien - mainīgi vājš vējš. Vairākas stundas nogaidījām ezerā, pēc tam krastā, līdz beidzot vakarā parādījās stabils vējiņš. Pēc vairākiem falšstartiem tika doti starti visās klasēs, bet beigās vējš atkal beidzās un distance “Radial” un “Laser 4.7” klasēm tika saīsināta. Finišējot, saule jau slēpās aiz mākoņiem, bet Latvijā “TV Panorāma” jau sākusies.”

 

Ričards komandai pievienojies no Santanderas (Spānija), kur no 8.līdz 16.aprīlim piedalījās starptautiskā treniņnometnē, pastāstīja burātāju treneris. Treniņnometnes tiek rīkotas, lai burātājiem no valstīm, kas ir ekonomiskās attīstības procesā, palīdzētu sagatavoties olimpiskās atlases sacīkstēm Starptautiskās burāšanas federācijas (SBF) Pasaules čempionātam burāšanā 2014 (“2014 ISAF Sailing World Championships”), kas no 8.līdz 21.septembrim notiek turpat Santanderā.


Pirms dalības Pasaules čempionātā Ričardam, kurš ir arī Latvijas olimpiskās vienības Jaunatnes komandas dalībnieks, peredzētas vēl trīs treniņnometnes, SBF Pasaules kauss jauniešiem (“ISAF Youth World Cup”) no 12.līdz 19.jūlijam Portugālē un Jaunatnes kauss “Laser Radial” klasei (“Laser Radial Youth Cup”).


“Veiksmes gadījumā Ričards pretendē arī uz dalību Jaunatnes olimpiādē Nandziņjā (Ķīna)” norāda treneris.


Vasaras olimpiāde jauniešiem notiks no 16.līdz 28.augustam.


Savukārt Ērikam un Esterei plānota dalība Eiropas jaunatnes čempionātā & Trofejas izcīņā 2014 “Laser 4.7” klasē, kas no 25.jūlija līdz 1.augustam notiks Mosā, Norvēģijā.


“Piedalīšanās sacensībās Šveicē ir sagatavošanās posms turpmākajām sacensībām”, norāda treneris.


Sacīkstes notiek Lugano ezera dienvidu daļā, tieši iepretim Raiņa trimdas vietai Kastaņolā, un četras treniņdienas pirms sacīkstēm aizvadītas, pētot apkārtnes vējus Sansalvatores kalna rajonā. “Mums bija svarīgi izzināt, kā mainās Lugano valdošā vēja Breva virziens, šo kalnu apejot" atzīst J.Ailis.


Breva ir viens no diviem vējiem, kas sastopami Lugano. Tas ir siltais vējš, kas nāk no dienvidiem. Tas pieņemas spēkā ap plkst.13 un stiprumu 4-16 mezglu apmērā saglabā apmēram līdz plkst.17:00.


Trīs “Laser” klasēs - “Laser 4.7” , “Radial” un “Standart” kopā sacenšas 145 burātāji no 13 valstīm.  

 

No Baltijas valstīm Eiropas kausā ar pieciem burātājiem ir pārstāvēta arī Lietuva. Kotrina Kneizīte, Kristupas Mažonas, Rokas Rutgalvis un Robertas Urbonavičius "Radial" klasē un Marius Zemgulis "Standart" klasē. Visi burātāji ir no "Žiemis" burāšanas skolas.  


Sacensības noslēgsies otrdien, 21.aprīlī.

 

 

Foto: Juris Ailis 

 

Teksts: Sintija Sīmane 

 


Eiropas kausa Laser klasēm pirmā sacīkšu diena (Lugano, Šveice)

 


Ēriks Zvilna Eiropas kausā Laser klasēm (Lugano, Šveice)

 


Estere Kumpiņa pirms Eiropas kausa Laser klasēm (Lugano, Šveice) 

 


Estere Kumpiņa un Ēriks Zvilna pirms Eiropas kausa Laser klasēm (Lugano, Šveice)

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.04.18 22:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri