Latvijas burātāji ar teicamām sekmēm startējuši pasaules un Eiropas čempionātā ledusburāšanā Igaunijā

Nedēļas nogalē Hāpsalā, Igaunijā, noslēdzās Eiropas čempionāts ledusburāšanā DN klasē, kas sekoja nedēļas sākumā turpat aizvadītajam pasaules čempionātam. Pakutinot nervus un sagādājot ne vienu vien pārsteigumu pasaules spēcīgākajiem sportistiem, ar labiem panākumiem abos čempionātos startēja arī pašmāju burātāji.

 

No pieciem Latviju pārstāvošiem ledusburātājiem augstāko sniegumu uzrādīja Madars Alviķis. Viņš pasaules čempionātā 51 dalībnieku konkurencē izcīnīja 6.vietu, bet Eiropas čempionātu, pēdējā braucienā sīvā cīņā piekāpjoties vairākkārtējam pasaules čempionam Rojam Šerijam (ASV), noslēdza 4.vietā. No pjedestāla Madaru šķīra 4 punkti.  

 

Pašreizējais Latvijas čempions ledusburāšanā Matīss Alviķis pasaules čempionātu noslēdza 16.vietā, bet Eiropas čempionātā ierindojās 8.vietā.

 

Pārējie Latvijas burātāji sacensības aizvadīja ar dažādām sekmēm. Gatim Graudumam 25.vieta pasaules čempionātā un 21.vieta Eiropas čempionātā, Raivo Elnionim attiecīgi 26.vieta un 52.vieta. Bet Latvijas vecmeistaru Gunāru Rozenbergu šoreiz pievīla tehnika un kopvērtējumā viņam 34.pasaulē un 43.vieta Eiropā.

 

Visi Latvijas burātāji, izņemot Raivo Elnioni, kurš Eiropas čempionātā sacentās B grupā, gan pasaules, gan Eiropas čempionātā startēja spēcīgākajā A jeb Zelta grupā.

 

Par pasaules un Eiropas čempionu tika kronēts Karols Jablonskis no Polijas, kuram šis ir jau astotais pasaules čempiona tituls un ceturtais pēc kārtas Eiropas čempiona tituls.

 

Sacīkstēs kopā piedalījās 160 burātāji no 17 valstīm, kas sacentās trīs apakšgrupās A (Zelta flote), B (Sudraba flote) un C (Bronzas flote) grupās.

 

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.03.11 13:06

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri