Ķīšezerā sākas Pasaules un Eiropas čempionāts ledusburāšanā jauniešiem

Pasaules un Eiropas jaunie ledusburātāji no 17. līdz 22. februārim uz Ķīšezera ledus sacentīsies par Pasaules un Eiropas čempionu tituliem ledus burāšanā. Šobrīd sacensībām jau ir pieteikušies 82 dalībnieki, savukārt čempionāta organizatori cer, ka pavasarīgie apstākļi Latvijā nevis izjauks šīs sacensības, bet tikai padarīs Ķīšezera ledu vēl gludāku.

 

Šajās sacensībās čempionu tituli tiks izcīnīti divās ledusjahtu klasēs – līdz piecpadsmit gadus jauniem burātājiem paredzētajā ledusjahtu klasē "Ice Optimist" un līdz divdesmit vienu gadu jauniem ledusburātājiem paredzētajā ledusburātāju klasē "DN Junior". Atsevišķi abās ledusjahtu klasēs tiks vērtētas arī jaunās burātājas.

 

Plašajā dalībnieku pieteikumu sarakstā visvairāk dominē pēdējo gadu ledusburāšanas lielvalsts Polijas jauno burātāju vārdi. Savukārt Latviju šajās sacensībās gatavojas pārstāvēt desmit ledusburātāji.

 

"Šobrīd Ķīšezera ledus ir ļoti labā stāvoklī un nekas neliecina, ka sacensību rīkošana varētu neizdoties. Ledus biezums ir vairāk kā pietiekams drošai sacensību rīkošanai un plānā ūdens kārta virs ledus nav traucēklis. Ledusburāšanas sacensībām vairāk traucētu sniega kārta," pavasarīgās bažas kliedē sacensību galvenais organizators un ledusburātājs Madars Alviķis.

 

Pirmajās sacensību dienās Ķīšezerā notiks treniņi, taču jau 19. februārī pulksten 10:00 notiks sacensību atklāšanas ceremonija, un turpmākajās dienās notiks tikai sacensību braucieni. Kopumā sacensībām ir rezervētas četras dienas no 19. līdz 22. februārim.

 

Sacensību norisi atbalsta: LDZ CARGO, Jaunciema osta, Vindsērfinga klubs 360, Rīgas dome, Open Studio un EHT Fabrik.

 

Plašāka informācija:

Madars Alvikis

Latvijas DN Ledusburāšanas asociācijas prezidents

Tālr.: +371 26 11 94 82

e-mails: Madars.alvikis@gmail.com

 

Foto: Latvijas DN Ledusburāšanas asociācija


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.02.17 14:29

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kaspars Liepiņš

Apsveicam vārda dienā:

Uģis Skrupskis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri