Piešķirts finansējums SOK/SBF treneru apmācību programmai Latvijā

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) ir apstiprinājusi finansējuma piešķiršanu apvienotās SOK un Starptautiskās burāšanas federācijas (SBF) apmācību programmas treneriem apgūšanai Latvijā, kas ir unikāls notikums mūsdienu Latvijas burāšanas sportā.


Piešķirtās summas apmērs ir turpat USD 12 000 jeb EUR 8 840, kas ir maksimāli iespējamais finansējums šāda veida apmācībām un paredzēts SBF apmācību programmas “Tehniskie kursi treneriem” pirmā līmeņa kursu “Mācības burāšanas instruktoriem” apgūšanai. Finansējumu piešķir SOK no Olimpiskās solidaritātes programmas mācību organizatorisko izdevumu segšanai. Tehnikas vai inventāra iegāde izmaksās netiek iekļauta.


SBF apmācību programma ir veidota kā trīs līmeņu kursi gan topošiem, gan esošiem treneriem un tos vada SBF iecelts eksperts. Kursu mērķis ir nodrošināt vienotu burāšanas apmācību līmeni pasaulē. Pirmā līmeņa kursi domāti pieredzējušiem burātājiem, kas vēlas kļūt par burāšanas sporta treneriem un nodot tālāk savas zināšanas un prasmes jebkuram, kam ir vēlme iemācīties burāt. Kursu laikā tiek apgūtas teorētiskas un praktiskas pamatzināšanas un prasmes, kas nepieciešamas trenera darbā. Beidzot kursus, dalībnieki saņem sertifikātu.


Dalībnieku skaitu, teorētisko un praktisko nodarbību saturu un stundu skaitu, kā arī novērtējuma metodes un sertifikāciju regulē starptautiskās federācijas.


Līdz šim savas prasmes SBF apmācību “Tehniskie kursi treneriem” ietvaros ir pilnveidojis Latvijas Zēģelētāju savienības izpilddirektors, burāšanas sporta treneris Juris Ailis (divreiz) un Valdis Alviķis. Abi treneri apguva kursu trešo līmeni  - “Mācības sacīkšu treneriem”.


Pieteikšanās uz finansējumu notiek ar nacionālās olimpiskās komitejas starpniecību. Katra gada beigās federācijas iesniedz rakstisku informāciju SOK par plānotajiem kursiem nākošajam gadam, pievienojot arī pilnu tāmi un tehnisko raksturojumu (minot vietu, pieejamos materiālus un pievienojot dalībnieku sarakstu). Kursu plāns jāsaskaņo ar starptautsko federāciju, kas burāšanas sporta gadījumā ir SBF. Kad saņemts akcepts, federācijas tiek aicinātas sagatavot detalizētu pieteikuma formu, ko nacionālā olimpiskā komiteja iesniedz SOK vismaz 3 mēnešus pirms kursu sākšanās. Maksimālo apmācību kursu treneriem skaits, ko Latvijas Olimpiskā komiteja var pieteikt finansēšanai no SOK Olimpiskās solidaritātes programmas 2013.- 2016.gada periodā, ir 10 programmas.


Kā norāda Juris Ailis, uz SOK finansējumu ir pamatīgs konkurss gan no SOK puses pa visiem sporta veidiem, gan arī mums, Latvijā, ir noteikta kvota pa visiem olimpiskajiem sporta veidiem.


"Savā ziņā šis ir vēsturisks moments Latvijas burāšanā, jo pēdējo 20 gadu laikā šāda iespēja ir rasta pirmo reizi," atzīst Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Ansis Dāle.


"Vēlos izteikt pateicību Latvijas olimpiskajai komitejai un īpaši tās viceprezidentam Eināram Fogelim un Latvijas olimpiskās komitejas starptautisko programmu vadītājai Velgai Mizovskai par atbalstu un sapratni šīs programmmas realizācijā, kā arī Jurim Ailim par programmas tehnisko sagatavošanu iesniegšanai."


SBF kursi Latvijā notiks no 11.līdz 17.maijam Rīgā. Tos vadīs SBF apstiprināts eksperts Tims Kross (Tim Cross) no Lielbritānijas. Mācībās būs iespēja piedalīties 10 -15 dalībniekiem.

 

Teksts: Sintija Sīmane 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2014.02.8 18:52

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri