Novēlējums burātājiem 2013. gada izskaņā!

2013. gada 24. decembrī

 

Cienījamie burātāji!

 

Šis gads drīz beigsies, bet pirms tam vēlētos apkopot 2013. gada lielākos notikumus burāšanā Latvijā un pasaulē.

Sacensības Latvijā:

Eiropas čempionāts Formula Windsurfing klasē un IFCA Slaloma Grand Prix Liepājā. Piedalījās 57 dalībnieki no 14 valstīm.

Micro Eiropas Kausa posms Usmā.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde Liepājā. Piedalījās 33 burātāji.

Neil Pryde Baltijas Kausa finālposms vindsērfingā Liepājā. Piedalījās 103 dalībnieki no 11 valstīm.

Latvijas čempionāti – DN, Micro, Jūras jahtām, jauniešiem (Optimist, Laser 4.7), Laser Radial Q25, ORC Sportboat un kaitsērfingā, Raceboard un Bic Techno, Formula Windsurfing, Slalom un Wave disciplīnās.

Mūsu individuālie sasniegumi:


1. vieta Pasaules čempionātā sievietēm V. Matīsei Raceboard klasē, Čehijā.

1. vieta J. Preisam 2013. gada Pasaules čempionātā ziemas vindsērfingā, Somijā.

1. vieta A.Dālem 2013. Eiropas čempionātā Formula Windsurfing Youth & Masters 2013 Grandmaster grupā Formula Windsurfing un Grand Prix Slalom klasē, Liepājā.

2. vieta J. Preisam Eiropas čempionātā Formula Windsurfing  2013 Masters klasē un augstā 6 vieta kopvērtējumā Liepājā. Kā arī 9.vieta kopvērtējumā Pasaules čempionātā Horvātijā.

J. Preiss ir 2013. gada Baltijas kausa ieguvējs Formula Windsurfing klasē.

3. vieta A. Dālem un 4. vieta M. Birzulim Eiropas kausa kopvērtējumā Formula Windsurfing klasē.

2 . vieta M. Birzulim Eiropas Čempionātā  Formula Windsurfing Master klasē Azoru salās.

3. vieta A.Dālem kopvērtējumā un 2. vieta Grandmaster grupā World Youth and Masters 2013 Pasaules čempionātā Austrijā. 10. vieta Raimondam Zelčam jauniešu ieskaitē.

2. vieta Pasaules čempionātā Micro Racer divīzijā Vladimiram Smoļakovam.

3. vieta Robertam Vancovičam Optimist klasē starptautiskajā regatē „Rudens vēji” Lietuvā.

15. vieta Matīsam Alviķim Pasaules čempionātā DN klasē.

Latvijas burātāji piedalījās arī ORC Pasaules čempionātā Zviedrijā, pasaules un Eiropas čempionātā Laser 4.7 klasē, Ziemeļvalstu čempionātā, PČ Formula Windsurfing, PČ, vindsērfingā jauniešiem Techno 293 klasē, EČ vindsērfingā jauniešiem 293 klasē, EČ vindsērfingā Masters Formula windsurfing, PČ Kiteboarding, PČ jauniešiem ledusburāšanā.

The Tall Ships Race 2013 piedalījās 2 jahtas Spaniel un Galaxy. Liels nopelns Latvijas Burāšanas mācību asociācijai par šīs regates organizēšanu Rīgā, kā arī pati Tall Ships Race regate ar cēliem buriniekiem no visas pasules Daugavā izvērtās par lieliem svētkiem gan pašiem dalībniekiem, gan rekordskaitam skatītāju un pašiem rīdziniekiem.

Mūsu paveiktie darbi, notikumi un sasniegumi sabiedriskajā darbā aizvadītajā gadā:

ISAF kongress, novembrī Omānā. Latvija, kopā ar Lietuvu ir iekļauta Ziemeļvalstu grupā. Tika apstiprinātas 2020. gada Tokijas olimpiādes burāšanas klases. Kaitserfingam ir labas izredzes tikt iekļautam burāšanas olimpiskajā programmā 2020. gadā, ja SOK piešķirs 12 medaļu komplektu. Veicot pārunas ar SOK un ISAF pārstāvjiem, esam pieteikušies uz burāšanas treneru programmas izstrādi Latvijā jau 2014 gadā. Cerot pie labvēlīga SOK un LOK finansējuma, tā dos labu iespēju mūsu treneriem pilnveidot savas zināšanas, kā arī izstrādāt burāšanas treneru apmācības sistēmu Latvijā.

LZS nodarbināja 9 trenerus - jauniešu un olimpiskajās klasēs.

LZS apstiprināja jaunu struktūru izveidi papildinot jau esošās komisijas ar jaunām - sporta, mārketinga un kreiserjahtu komisijām.

LZS izstrādāja (deviņu valdes un sporta komisijas locekļu sastāvā)savas organizācijas vīziju un misiju līdz 2018. gadam.

Uzņemti 2 jauni asociācijas biedri – Skautu un gaidu centrālā organizācija, Latvijas Kaitsērfinga asociācija.

Ministru kabinets ar naudas balvām novērtēja mūsu sportistu augstos sasniegumus Micro klasē un Raceboard klasē sievietēm (5,763 Ls).

Sadarbībā ar SOK un LOK izdevās rast līdzfinansējumu 4,080 USD apmērā perspektīvajiem vindsērfingistiem un Laser klases burātājam, gatavojoties 2014. Jaunatnes Olimpiādes atlases sacensībām.

Kvalifikācijas komisijas sadarbībā ar CSDD nodrošināja starptautisko atpūtas kuģu vadītāju eksāmenu vadītāju pieņemšanu 58 kursantiem.

Darbu Daugavā pie Vanšu Tilta sācis jauns Pilsētas Jahtklubs, kur bērnu sekciju vada mūsu olimpiete un pasaules čempione Vita Matīse.

Usmas jahtklubam apritēja 40 gadu jubileja.

Tika aktīvi aizstāvēta pozīcija valstiskā līmenī, lai saglabātu  burāšanas bāzi Mežaparkā, Pāvu ielā 14 un atjaunotu burāšanas centru SC Mežaparks teritorijā.

 

Neliels apskats uz burāšanas notikumiem pasaulē:

Kā galvenais, jeb ar visvairāk pievērsto uzmanību, šogad Sanfrancisko notika 34 Amerikas Kausa izcīņa AC 72 katamarāniem, kas iegājā vēsturē ne tikai ar jaunām tehnoloģijām burāšanā, bet arī ar bezkompromisa cīņu līdz pēdējam braucienam. Praktiski no bezcerīgas situācijas Oracle komandai izdevās uzvarēt astoņus pēdējos braucienus un izcīnīt visvecāko trofeju pasaulē. Papildus vēl pierādīja, ka burāšana sacensības var tikt filmētas un veiksmīgi pasniegta caur medijiem, kā arī pateicoties sacensībām dod ienākumus pilsētai un rada jaunas darba vietas.

Nobeigumā, vēlētos pateikties visiem Latvijas Zēģelētāju savienības valdes un komisiju locekļiem, kuri aktīvi piedalījās burāšanas sporta pārvaldē un attīstībā valstī. Tāpat atgādināt dažiem, ka ne ar vārdiem, bet tikai darbiem var sasniegt vēlamos rezultātus.  Kā arī liels paldies mūsu dalīborganizācijām, īpaši to vadītājiem, kas atbalstīja mūsu sezonas galveno sacensību organizēšanā Latvijā.

2014 gadā LZS novēlu strādāt un īstenot pašas noteikto vīziju : LZS ir sabiedriski aktīva, vienota, finansiāli nodrošināta, daudzpusīga, starptautiski atpazīstama, valstiski nozīmīga, strukturēta organizācija, kas veicina burāšanas attīstību Latvijā.

 

7 pēdas zem ķīļa un uz tikšanos Burātāju ballē Jaunajā gadā!

 

Ansis Dāle,

Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents


Pievienoja: Juris Ailis 2013.12.29 10:41

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri