Vita Matīse – pasaules čempione vindsērfingā!

Divkārtējā olimpiete Vita Matīse, kas tagad ķērusies pie bērnu trenēšanas jaundibinātajā Rīgas brīvostas jahtklubā, aizvadītajā nedēļā dramatiskā cīņā kļuva par pasaules čempioni vindsērfingā „Raceboard” klasē, kas ietver arī olimpisko „RS:X”. Savukārt Ilona Dzelme-Grīnberga, kurai arī ir divu olimpisko spēļu pieredze, finišēja ceturtā, izcīnot sudrabu „Grandmaster” vērtējumā.
Čehijas ezerā Nove Mlyny regate sākās ar vēju, kas brāzmās pārsniedza 15 m/s. Abas mūsu dāmas čempionātam bija pieteikušas divas pilnizmēra 8,5 kvadrātmetru buras, vienu cietāku – stingrākam laikam, otru – mīkstāku vājākam vējam. Diemžēl tas bija par daudz. Pirmos divus braucienus abām latvietēm nācās izlaist. Toties čehietes Jana Slivova un Martina Hruba ar 7,8 kvadrātmetriem guva divas dubultuzvaras. Dienas otrajā pusē, vējam mazinoties, latvietes parādīja savu īsto spēku. Divas uzvaras Vitai, Ilona finišēja trešā un otrā.
Nākamajās dienās vējš samazinājās līdz minimumam, un savu kvalitātiti apliecināja „Guga Sails” – Gunāra Rozenberga šūtās buras. No turpmākajiem sešiem braucieniem Vita uzvarēja piecos. Tiesa, vēl pirms pēdējā viņa kopvērtējumā bija otrā. Ja čehiete Slivova, finišētu augstāk par piekto vietu, viņa būtu čempione. Bet nervu karā latviete bija pārāka, čehiete mērķi sasniedza tikai septītā, bet Vita Matīse – pirmā. Un čehu trompetistam apbalvošanas ceremonijā nācās spēlēt „Dievs, svētī Latviju!”, ko visa itin kuplā mūsu delegācija braši dziedāja līdzi. Turklāt Vita kļuva par čempioni gan absolūtajā vērtējumā, gan „Grandmaster” konkurencē. Sudrabs un bronza abām jaunajām čehietēm.
Kungu konkurencē (96 dalībnieki!) pirmie seši bija kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem no latviešiem Zelta flotē iekļuva vienīgi madonietis Aldis Šuriņš, kurš kopvērtējumā izcīnīja 34. vietu. Sudraba flotē triumfēja Rets Skrickis un Gundars Osis. 22. Juris Veidemanis, 28. Juris Dreimanis. Jāņem vērā, ka visai Sudraba flotei priekšā ir 48 Zelta flotes vīri. Šajā pasaules čempionātā nepiedalījās Latvijas čempionāta uzvarētāji Rihards Akmentiņš, Alvis Ozoliņš un Gunārs Rozenbergs.
Kārtējo reizi par „Raceboard” pasaules čempionu kļuva polis Maksimilians Vojceks, kurš pirms trim gadiem triumfēja arī Liepājā, bet otro vietu izcīnīja 2010. gada Usmas čempions slovāks Patriks Polaks, kurš arī Liepājā bija sudraba sērfotājs.
Dainis Caune (LAT 17)

Pievienoja: Juris Ailis 2013.09.10 10:31

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri