Latvijas burātājs Jānis Preiss cīņu ar Baltijas jūru uzsāks 9. septembrī

Latvijas burātājs Jānis Preiss, kas nolēmis ar vējdēli šķērsot Baltijas jūru, ceļā dosies no Liepājas š.g. 9. septembrī. Ūdenssportists un viņu pavadošā komanda  9. septembrī plkst 7.00 atstās Liepājas ostu, lai veiktu 180 kilometru garu posmu Baltijas jūrā ar vējdēli, un sasniegtu Zviedrijai piederošo Gotlandes salu. Līdz šim nevienam Latvijas burātājam tas nav izdevies. Arī Jānim Preisam šis būs trešais mēģinājums sasniegt nosprausto mērķi.


Jānis Preiss, Latvijas burātājs:

 

„Divas reizes Baltijas jūra nav vēlējusi man piepildīt šo manu sapni, taču tas ir tikai vairojis un nostiprinājis manu apņēmību. Tagad esmu ar lielāku pieredzi. Šoreiz pastiprinātu uzmanību pievērsu prognozētajiem laika apstākļiem, lai mazinātu mērķa sasniegšanas risku.”

 

Roberts Ēķis, zīmola Everest pārstāvis:

„ Jāņa neatlaidība, ejot uz savu mērķi, ir cieņas vērta. Tāpēc arī zīmols Everest vēlas atbalstīt šīs sporta virsotnes sasniegšanu, kas būs ieguvums Latvijas burāšanas sporta vēsturē.”

 

Vējš un vispārējie laika apstākļi pietiekoši precīzi prognozējami trīs dienas iepriekš, tāpēc izbraukšanas dienu, vietu un laiku nebija iespējams precizēt ātrāk.  Nesenāko no mēģinājumiem Jānis veica 2010. gada augustā, kad izdevās pieveikt 2/3 no kopējās 120 kilometru distances. Toreiz, vējam pastiprinoties līdz 25 m/s un viļņiem sasniedzot 5 metru augstumu, laika apstākļi kļuva bīstami dzīvībai un kļuva nepiemēroti atlikušās distances veikšanai.

 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.09.8 18:37

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri