Piecpadsmitais Neil Pryde Baltijas Kauss un Euro Kauss Formulā ir noslēdzies Liepājā!

Laiks iet ļoti ātri un Liepājā ir noslēdzies jau 15. Neil Pryde Baltijas Kauss. Piecpadsmit gadus atpakaļ, organizatoriem radās ideja uzaicināt visas Baltijas vējdēlistus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, izveidojot jaunu sacensību sēriju. Vienas sacensības katrā valstī, ar kopējo punktu skaitu noslēgumā, dodot iespēju sportistiem sacensties, satikties un iegūt jaunus draugus Baltijas valstīs. Šodien mēs varam apstiprināt, ka kopš paša sākuma, ideja strādā ļoti labi! No vienas disciplīnas – Formula, pasākums pieauga līdz vairākām disciplīnām jau Euro Kausa posmā, iesaistot visu vecumu un klašu vējdēlistus un kaitotājus, ne tikai no Baltijas valstīm, bet no visas pasaules. Sacīkšu sērija Baltijā ir kļuvusi par vienu no lielākajiem un ievērojamākajiem vindsērfinga notikumiem pasaulē.

 

104 dalībnieki piedalījās 2013 noslēguma pasākumā Liepājā, Latvijā: 60 Formula, 20 Bic Techno, 12 Raceboard un, pirmo reizi 12 dalībnieki Kaitbords sacīkstēs!

 

Trīs dienu laikā, astoņas sacīkstes brauca Formula klase. Apstākļi šeit Liepājā bija diezgan atšķirīgs no nesen Formula World Championship Viganjā, Horvātijā, kur sacīkšu laikā dominēja gluds ūdens un viegls vējš. Liepājā, sākot ar sacīkšu pirmo dienu viļņu augstums bija līdz 2 metriem ar spēcīgu dienvidu vēju, kas burāšanai ir lieliski, bet arī papildus izaicinājums visiem braucējiem. Vidējais vēja ātrums bija no 11 līdz 20 mezgliem, atkarībā no brauciena. Vējš bija arī viltīgs. Tikai pēdējā braucienā noskaidrojās Latvijā posma uzvarētājs! Finišējot 1.vietā pēdējā braucienā, un tikai ar 0,7 punktu pārsvaru, uzvarēja Valentīns Brault no Francijas. Otrajā vietā Jānis Preiss no Latvijas, finišēja 4.vietā pēdējā braucienā, un trešajā vietā Sebastian Kornum no Dānijas.

 

Formula klasē jauniešu uzvarētājs ir Christian Justesen no Dānijas, Master klasē - Jānis Preiss no Latvijas un Grandmaster klasē - Ansis Dāle no Latvijas. Vienīgā dāma un uzvarētāja Latvijas posmā ir Betti Vainkula no Igaunijas.

 

Bic Techno klasē sportisti tika sadalīti trīs grupās, U15, U17 un Open. Pēc 3 sacīkstēm kopējā uzvarētāja ir Keit Jarve no Igaunijas. Viņa uzvarēja visās 3 sacīkstēs U17 grupā, 20 Bic dalībnieku konkurencē! U15 uzvarētājs ir Aleksandra Kaupa no Liepājas un Open grupas uzvarētājs ir Davis Vecbastiks no Latvijas.

 

Raceboard klasē, tā pat kā Bic klasē, sacensību uzvarēja ir dāma, divkāršā olimpiete Vita Matise no Latvijas. Otrajā vietā Gunārs Rozenbergs no Latvijas un trešajā Aldis Surins no Latvijas.

 

Pirmo reizi, kaitsērfotāji piedalījās Latvijas posmā. Cabrinha Neilpryde Cup jau no paša sākuma kaitsērfotāji izrāda lielu interesi par šīm sacensībām! Pateicoties tā popularitātei un pieaugošajai interesei visā pasaulē. Latvijas posma uzvarētājs Ivans Doronin no Krievijas, kurš uzvarēja piecas no sešām sacīkstēm, kam seko Lietuvas Viktoras Seputa un Igaunijas Ranno Rumm.

 

2013 Baltijas kausa uzvarētājs tika noskaidrots šeit Liepājā. Visu trīs posmu sacīkšu kopvērtējumā:

 

Formula Windsurfing:

1) Jānis Preiss (Latvija)

2) Martin Ervin (Igaunija)

3) John Kaju (Igaunija)

 

Jauniešu klase - Petter Kask (Igaunija)

Master klasē - Jānis Preiss (Latvija)

Grandmaster klasē - Ansis Dāle (Latvija)

Sievietes - Betti Vainkula (Igaunija)

 

Bic Techno 293:

U15 - Aleksandra Kaupa (Latvija)

U17 - Keit Jarve (Igaunija)

Open - Davis Vecbastiks (Latvija)

 

Raceboard - Vita Matise (Latvija)

 

Kaitbords Racing - Viktoras Seputa (Lietuva)

 

Noslēgumā es vēlos pateikties visiem Baltijas kausa posmu organizatoriem: Robertas Gradauskas un Darius Mikelonis no Lietuvas; Erno Kaasik no Igaunijas, un Jurim Vasiolekam no Latvijas. Viņi atbalstīja un organizēja posmus Baltijas valstīs pēdējo 15 gadu laikā. Paldies arī par Neil Pryde uzņēmumam par atbalstu sacensību posmos, jau no paša sākuma. Liels paldies Latvijas posma organizatoru komandai - Jānim Jēkabsonam, skaistajām meitenēm Madarai un Agitai, Arnim, Jurim, Ringoldam un Maikam.

 

Paldies visiem dalībniekiem, kas brauca un piedalījās visos šī gada Baltijas kausa sacensību posmos. Uz tikšanos nākošajā gadā!

 

Rezultāti

Galerija

 

Neil Pryde Baltic Cup un Formula Euro Cup organizācijas komiteja


Pievienoja: Juris Ailis 2013.09.5 23:48

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Andris Bērziņš , andris ansbergs , Aleksandrs Hoperskis

Apsveicam vārda dienā:

Iveta Daude

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri