Iedibināta tradīcija – organizēt ikgadējus seminārus

Šonedēļ, 20.augustā Rīgā un 21.augustā Jūrmalā norisinājās bezmaksas semināri par drošību uz ūdens, ko organizēja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests (KAD) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kā arī ikvienam interesentam par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Šādi semināri šī gada maijā notika arī sešās piekrastes pašvaldībās.


Semināru Rīgā atbalstīja Pilsētas jahtklubs Andrejsalā un Latvijas Zēģelētāju savienība. Savukārt Jūrmalā - Jūrmalas pilsētas dome un Lielupes ostas pārvalde.


Mērķis bija informēt par atbildīgo dienestu galvenajiem uzdevumiem un rīcību ārkārtas situācijās, uzsverot sadarbību ar pašvaldību; skaidrot, kā rīkoties, kad cilvēks nonāk nelaimē vai ir aculiecinieks tai, kā arī atgādināt par ziņošanas kārtību zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kuģiem ienākot ostā un izejot no tās.


Semināru laikā bija tikšanās ar KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC Riga) priekšnieku kapteiņleitnantu Andri Skribi un VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas vecāko inspektoru majoru Juri Blūzmani.


Lielākie ieguvumi – atgriezeniskā saite. Jau tagad izdevies nodibināt veiksmīgu sadarbību ar semināru organizēšanā iesaistītajām iestādēm, jahtklubiem, ostām un pašvaldībām. Ir liels prieks par katru cilvēku, kas izrādījis personisku interesi par drošības uz ūdens jautājumiem.

Nākamais seminārs plānots Liepājā šā gada septembrī (vairāk: www.mrcc.lv), un pēc tam tikšanās 2014.gada pavasarī, sākoties aktīvajai navigācijas sezonai, lai atkal pārrunātu tā brīža aktuālos kuģošanas drošības jautājumus no dažādiem skatupunktiem.


Papildu informācija: joprojām pieejama bezmaksas "Glābšanas paņēmienu rokasgrāmata" un 2013.gada Baltijas jūras reģiona valstu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru informācija. Lūdzu, interesentus pieteikties, rakstot uz prese@mrcc.lv!


Informāciju sagatavoja:

Liene Ulbina

Jūras spēku flotiles

Krasta apsardzes dienesta

sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. tālr. 26542828

 

 


Apmeklētāji Rīgā

 


Apmeklētāji Jūrmalā

 


MRCC Riga priekšnieks A.Skribis

 


VUGD pārstāvis
 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.08.25 23:33

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Rolands Kumpins , Andris Uiska

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri