Latvijas sportistiem labi panākumi Eiropas čempionātā vindsērfingā

Šajās augusta dienās Liepājas pilsētā notika īsts vindsērfinga festivāls, kas aizsākās 9.-11.augustā ar „Neilpryde Baltijas kausu” un noslēdzās ar Eiropas čempionātu „Formula Windsurfing” klasē, kas norisinājās no 12.-18.augustam, un „Lielo Balvu Slalomā” (IFCA Grand Prix).

Uz čempionātu bija ieradušies 55 dalībnieki no 14 valstīm. Latviju pārstāvēja 16 sportisti, no kuriem vislabāk veicās liepājniekam Jānim Preisam (LAT23). Viņš čempionātā ierindojās augstajā 6. vietā, kas ir līdz šim augstākais Jāņa sasniegums viņa sportista karjerā.

Par čempionāta uzvarētāju kļuva austrālietis Stīvs Alens (Steve Allen), aiz sevis atstājot pasaules čempionu Kasperu Boumanu (Casper Bouman) no Holandes. Trešajā vietā ierindojās izraēlietis Arnons Dagans (Arnon Dagan).

„Master” divīzijā Jānis Preiss ierindojās 3.vietā, savukārt 1.vietā „Grand Master” divīzijā ierindojās Ansis Dāle (LAT13).

Paralēli čempionātam norisinājās „Lielā Balva Slalomā”, kurā par uzvarētāju kļuva polis Maceks Rutkovskis (Maciek Rutkowski), 2.vietā - Stīva Alens (Steve Allen) (AUS) un 3.vietā - Arnons Dagans (Arnon Dagan) (ISR). Arī šajā disciplīnā labākais no latviešiem bija Jānis Preiss, kurš ieņēma 6.vietu, viņam arī 2.vieta „Master” divīzijā. „Grand Master” divīzijā 1. vieta Ansim Dālem, 2.vieta Uldim Asaram un 3.vieta Arvidam Moliusisam (Arvidas Moliusis) no Lietuvas.

Nākamā regate „Slalomā” - „Kurzemes Kauss 2013” iespējams notiks jau šajā nedēļas nogalē - 24. vai 25. augustā Pāvilostā vai Liepājā. Par precīzu laiku un vietu sekojiet līdzi LVA mājas lapā www.vindserfings.lv!