Īzcīnīts 2013. gada Rīgas kauss Match Race disciplīnā

Rīgas svētku ietvaros, 17. un 18.augustā, ideālos laikapstākļos Daugavā norisinājās divas Rīgas kausa izcīņas burāšanā, no kurām viena bija Latvijas čempionāts „Match Race” disciplīnā. 

 

Sacensībās piedalījās septiņas komandas: sešas no Latvijas un viena komanda Genādija Svistunova vadībā no Krievijas, Kaļiņingradas.

 

Sestdien, tika veikts 21 viens brauciens, kur katra komanda sacentās viens pret vienu ar saviem konkurentiem ar vienādām „Blusail 24” jahtām, kas speciāli šim pasākumam tika vestas no Igaunijas.

 

Pēc pirmā raunda noskaidrojās četras labākās komandas – brāļu Matīsa un Madara Alviķu, Kaspara Žilina un Leonīda Čerņina vadītās komandas, kas svētdien turpināja cīņu pusfinālā un finālbraucienos.

 

Pusfinālā četras komandas sadalās pa pāriem un cīnās līdz divām uzvarām. Attiecīgi pāra uzvarētājs iet uz finālu, bet zaudētājs – uz mazo finālu par trešo vai ceturto vietu. Šeit ir gan nedaudz veiksmes, bet lielā mērā „Match Race” disciplīna uzskatāmi parāda gan kapteiņa taktisko, gan komandas tehnisko meistarību. Tas nozīmē arī psiholoģisko noturību.

 

„Daudzi burātāji varbūt kāro piedalīties „Match Race” sacensībās, bet  bieži vien tieši augstās spriedzes dēļ no šīs vēlmes atsakās,” norāda Rīgas kausa „Match Race” disciplīnā ieguvējs Matīss Alviķis.

 

Viņš ar burāšanas sportu sāka nodarboties 10 gadu vecumā. Ir vairākkārtējs pasaules un Eiropas čempiona titulu ieguvējs dažādās jahtu klasēs un burāšanas disciplīnās.

 

Otrajā vietā palika Matīsa vecākais brālis Madars Alviķis, kuram šīs bija pirmās „Match Race” sacensības. Pēc sīvas cīņas ar konkurentu Leonīdu Čerņinu, trešo vietu ieguva Kaspars Žilins – 2012. gada Rīgas „Match Race” kausa ieguvējs.

 

Rīgas kausu „Match Race” disciplīnā Rīgas svētku ietvaros organizēja Latvijas Match Race asociācija sadarbībā ar jahtklubu Auda un Rīgas domi. Atbalstīja  - Primo Hotel un Laivu centrs.

 

REZULTĀTI apskatāmi ŠEIT

 

FOTOŠEIT 

 

Informāciju sagatavoja: Latvian Match Race asociācija


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.08.20 21:08

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kaspars Liepiņš

Apsveicam vārda dienā:

Uģis Skrupskis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri