Igauņi pirmo reizi ORC Eiropas un pasaules čempionātu vēsturē tiek pie medaļām

Ar pēdējām divām no pavisam septiņām piekrastes sacīkstēm un divām jūras sacīkstēm, sestdien, 10.08. Sandhamnā, Zviedrijā noslēdzās nedēļu ilgušais ORC Eiropas čempionāts. Tā laikā komandas piedzīvoja gan pilnīgu bezvēju, gan mainīgi stipra vēja apstākļus. Pirmo reizi ORC Eiropas un pasaules čempionātu vēsturē uzvaras laurus plūca igauņi, kam viens zelts un divas sudraba medaļas.

No pavisam astoņām čempionātā startējošām jahtām no Igaunijas visaugstākais rezultāts, 1.vieta jahtai no Pērnavas jahtkluba “Sugar 2” (NM 38), kas startēja kuplākajā čempionāta ieskaites grupā - ORC3. Šajā grupā otrā vietā, atpaliekot tikai par 2 punktiem, vēl viena Pērnavas jahtkluba jahta “Katarina II” (Arcona 340). Tā ieguva arī apbalvojumu labākā jaunā (vecuma ziņā) komanda. “Katarina II” 8 burātāju sastāvā bija arī Latvijas burātājs Normunds Maļinovskis. Bet 3. vietā zviedru ”Team Arken Zoo” (First 36.7). Viņiem piešķīra arī un korintiešu jeb amatieru burātāju komandas (Corinthian division) balvu.

 

Vienīgā lietuviešu jahta “Jigy Jigy” (A 35), kas arī startēja ORC3 grupā, sacīkšu nedēļas vidū sasniegto 7.vietu spēja nosargāt līdz beigām un čempionātu kopvērtējumā noslēgt kā septītie. Arī “Jigy Jigy” komandā sacentās burātāji no Latvijas: Gatis Graudums, Edgars Dzenis un Valters Romans.

 

"Lai arī mūsu jahtai labāk piemērotas garās distances, ar sasniegto esam apmierināti. Cīnījāmies par katru metru, gan īsajās, gan abās garajās distancēs, kas kopvērtējumā mums deva 7.vietu savā grupā" atzīst jahtas "Jigy Jigy" komandas pārstāvis Valters Romans. "Tāpat kopumā esam apmierināti arī ar čempionāta organizāciju, īpaši tiesnešu darbu, kas bija visaugstākajā līmenī, kā arī viņu pastāvīgo komunikāciju ar dalībniekiem gan kapteiņu brīfingos, gan distancēs".

 

ORC 3 (30 jahtas): 1.”Sugar 2” (EST 711) 2.”Katarina II” (EST EST 646) 3.”Team Arken Zoo” (SWE 88) 4. ... 7."Jigy Jigy" (LTU 1034)

 

Trešo medaļu - otro sudrabu, neskatoties uz vienu diskvalificētu braucienu (kas daudzu dalībnieku ieskatā ir strīdīgi vērtējams), igauņiem atnesa ORC2 grupā startējošā “Premium” (X-41) no Kalevas jahtkluba. Pirmie - zviedru “Teknova/Albatross Racing” (First 40), un 3.vieta, atpaliekot no “Premium” tikai par 1.5 punktiem, ierindojās Vācijas “Xenia” (XP 44). Korintiešu balva šajā grupā tika 4.vietas ieguvējiem, jahtai no Vācijas “Silva Hispaniola” (Evento 42).

 

Vienīgā Latvijas komanda “Latvian Sailing Team”, kas čempionātā sacentās ar X-41 jahtu “Bellatrix” (X-41) kopvērtējumā ORC 2 grupā 10.vietā.

 

ORC2 (20 jahtas): 1. “Teknova/Albatross Racing” (SWE 70) 2.”Premium” (EST 499). 3.”Xenia” (GER 6544) 4. ... 10. "Bellatrix" (LAT 4991)

 

ORC1 ieskaites grupā 10 jahtu konkurencē uzvaru izcīnīja norvēģu jahta “Trucknor Wolfpack” (TP52), kas vadībā izvirzījās jau pirmajā čempionāta dienā un līderpozīcijas nezaudēja līdz pat pēdējām sacīkstēm. Pie tam, viņiem iegūtais pārsvars uz pēdējām sacīkstēm bija pietiekams, lai tajās nemaz nestartētu. Kapteinis Tomass Nilsons (Thomas Nilsson) atzīst, ka panākuma atslēga ir spēcīgais komandas darbs. 2.vietā – cita norvēģu jahta “Camilla” (Cookson 50), bet 3-ie – zviedru “Blixt Pro Sailing” (TP 52). Korintiešu balvu ieguva 7.vietas ieguvēji somu “Mare Bos” (Farr 40).

 

ORC1 (10 jahtas): 1.“Trucknor Wolfpack” (NOR 12000), 2.”Camilla” (NOR 12811) 3.”Blixt Pro Sailing” (SWE 1152)

 

Igauņi - "Amserv" (EST 550), kas kopvērtējumā ORC2 grupā ieņem 7.vietu tika arī pie "Labākie divās ofšorsacīkstēs" balvas. vienās sacīkstēs viņiem 3.vieta, otrajās - 1.vieta.

 

VISI REZULTĀTI

 

Ar 60 jahtām no 8 valstīm šis Eiropas čempionāts bija pēdējās desmitgades apmeklētākais. Nākamā gada ORC Eiropas čempionāts notiks Ķīlē, Vācijā.

 

Teksts: Sintija Sīmane


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.08.12 13:59

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri