Šogad Engures kauss aizvadīts pārbaudījumiem un balvām bagāts

Vienlaicīgi ar jūras svētkiem Engurē norisinājās arī jahtu regate „Engures Kauss 2013”. Šogad Vēja Māte bija īpaši labvēlīga un triju dienu laikā izdevās izvest visus plānotos braucienus.

 

Piektdienā bija svaigs ziemeļu vējš 7 – 8 metri sekundē. Jūras sacensību jahtas un „TopCat” devās garajā distance līdz Mērsraga pieņemšanas bojai un atpakaļ. Jaunieši veica trīs braucienus pie Engures ostas. Piektdienas starti vienlaicīgi bija arī regate “Šprotu Kari”.

 

Jūras sacensību jahtu grupā trešo vietu ieņēma jahta „DIKS”, otrajā vietā „VENTOUX DEUX” un pirmajā vietā jahta „ANNA ROZA”. Visas trīs jahtas pārstāv jahtklubu „Engure”. „Laser Radial” klasē pirmais Dāvis Andersons no Rīgas jahtkluba un otrajā vietā Herberts Miezītis no jahtkluba „Auda”. „Laser 4,7” trijniekā iekļuva Reinis Kālis no Rīgas jahtkluba, Helēna Rause no jahtkluba „Auda” un pirmajā vietā Artjoms Švecovs no Priedaines jahtkluba. Jaunāko dalībnieku grupā, kuri startē ar „Optimist” klases jahtiņām, pirmajā trijniekā iekļuva Veronika Čače no Usmas jahtkluba, otrā Agija Ēlerte no Rīgas jahtkluba un pirmajā vietā Roberts Jānis Vancovičs arī no Rīgas jahtkluba.

 

Šo regati atbalsta un dalībniekus ar balvām nodrošina zivju pārstrādes uzņēmums SIA “UNDA”. Pirmo trīs vietu ieguvēji visās klasēs balvā saņēma dažādus uzņēmuma zivju izstrādājumu konservus.

 

Sestdienā sākās ar Neptūna sagaidīšanu un regates dalībnieku gājienu. Pēc tam visi dalībnieki devas jūrā, kur atkal bija spirgts ziemeļu vējš. Sestdienā visam jahtu klasēm bija jāveic četri braucieni. Sestdienas rīts atnāca saulains un mierīgs. Tuvāk pusdienlaikam vējš lēnām ieskrējās un pusdienlaikā sacensības varēja turpināties. Pēdējā sacensību dienā dalībniekiem bija palikuši divi braucieni, kuri pagāja vieglā austrumu vējā.

 

Vairākiem dalībniekiem regates laikā nācās cīnīties arī ar dažādām tehniskām ķibelēm, jo īpaši to izjuta „TopCat” klases burātāji, kuri sacensību laikā veica daudz dažādus remontdarbus. Arī jūras jahtām gadījās pa tehniskai ķibelei, saplīsušām burām un arī pārrautām vantīm. Sestdienā saplēstas buras rezultātā līdz regates beigām nevarēja cīnīties jahta „VENTOUX DEUX”, bet pārējie dalībnieki bija spējīgi salabot jahtas un atgriezties distancē.

 

Atgriežoties krastā pēc pēdējā svētdienas brauciena, atlika sakrāmēt laivas uz treileriem un gaidīt apbalvošanu.

 

Balvu fonds šogad bija īpaši liels. Un, pateicoties SIA “Puratos Latvia”, kas ir visiem labi zināmais Pūres ievārījumu, sulu un citu gardumu ražotājs, sagādātajam balvu daudzumam visas balvas uz apbalvošanu bija jāved piekabē.

 

Jūras sacensību jahtu klasē pirmajā trijniekā jahtas „PEPSEA”, „ANNA ROZA” un pirmajā vietā jahta „DIKS”. „Laser Radial” klasē trešais Herberts Miezītis, otrais Dāvis Andersons un pirmajā vietā Ričards Čače no Usmas jahtkluba. Mazākajā „Laser 4,7” klasē trešajā vietā Artjoms Švecovs, otrajā Enija Rudzīte no Priedaines jahtkluba un pirmajā vietā Helēna Rause. „Optimist” klasē trijnieks palika nemainīgs no pirmās dienas „Šprotu Kariem”. Bet jaunāko dalībnieku konkurencē (dalībnieki, kuri dzimuši 2002. gadā un jaunāki) trešo vietu izcīnīja Eduards Muciņš no jahtkluba „Auda”, otrajā vietā Alma Štēbele no Priedaines jahtkluba un pirmajā vietā Eduards Pļaviņš no jahtkluba „Auda”.

 

Jahtklubs „Engure” saka paldies jahtklubu treneriem Valdim Alviķim no jahtkuba „Auda”, Ilzei Ledauniecei no Usmas jahtkluba, Inārai un Jurim Aiļiem no Priedaines jahtkluba un Žaklīnai Litauniecei no Rīgas jahtkluba par viņu uzņēmību atvest jaunos burātājus uz „Engures Kausu”, ka arī mūsu atbalstītājiem AS „Swedbanka”, SIA „Tukuma Piens”  un produktu līnijai “Baltais”, kuru jauno produkciju regates laikā varēja baudīt jaunie burātāji, SIA “Puratos Latvia” par dāsno un gardo balvu fondu, SIA “Unda”, Engures novada domei un visiem parējiem, kas palīdzēja un atbalstīja mūsu organizēto regati “Engures Kauss 2013”.

 

Jahtklubs „Engure”

 

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.07.18 00:45

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri