Latvijas jahtas „Spaniel” un „Galaxy” dodas ceļā uz starptautisko regati „The Tall Ships Races 2013”

2013.gada 25.jūnijā Latvijas jahta „Spaniel” no Andrejostas jahtkluba dosies ceļā, lai piedalītos starptautiskajā mācību burinieku un jahtu regatē „The Tall Ships Races 2013”, kas notiks laikā no 2013.gada 4.jūlija līdz 6.augustam pa maršrutu Orhūsa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga – Ščecina (Polija). Regatē piedalīsies vairāk kā 100 burinieki un jahtas no 17 valstīm. Savu dalību regates Rīgas posmā pieteikuši 104 burinieki un jahtas.

 

Regate notiek kopš 1956.gada un to organizē Starptautiskā burāšanas mācību organizācija „Sail Training International” (STI). 57 gadu laikā regates flote ir bijusi apmēram 100 pilsētās Eiropā, ASV, Kanādā, Bermudās, Japānā un Honkongā.

 

Jahta „Spaniel” piedalās regatēs „The Tall Ships Races” 16 gadus kopš  1998.gada un ir vienīgā jahta, kas šajā laika periodā izcīnījusi 17 godalgotas vietas savā klasē, tajā skaitā 7 pirmās vietas.

 

2013.gada regatē piedalīsies divas Latvijas jahtas – C klasē „Spaniel” un D klasē „Galaxy”.  

 

Sava daļa šīs atzinības pienākas arī katram regates atbalstītājam. Burinieku, jahtu un to komandu sagatavotību ārkārtas situācijām regates organizatori pārbauda pirms katra reisa. Katram kuģim – regates dalībniekam un tā komandai ir jābūt apdrošinātam. Jahtas “Spaniel” sponsors ir bijusi un ir “BTA Insurance Company” SE.

 

Rīgas dome, Rīgas brīvostas pārvalde un LBMA 2003.gada 10.-13.augustā uzņēma regates floti – 80 buriniekus un jahtas no 18 valstīm Rīgā. Četrās dienās kuģus apskatīja ap 500000 rīdzinieku un pilsētas viesu. Rīga vēlreiz uzņems regates floti laikā no 2013.gada 25.jūlija līdz 28.jūlijam.  Rīgas dome kopā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju, Rīgas brīvostas pārvaldi un LBMA kopīgi veido regates pasākumu programmu. Tādēļ jahtu „Spaniel” un „Galaxy” pavadīšanā ceļā piedalīsies Rīgas domes, Rīgas brīvostas pārvaldes un Latvijas Jūras administrācijas pārstāvji.

 

Latvijas Jūras administrācijas pārstāvji pasniegs jahtu „Spaniel” un „Galaxy” kapteiņiem Latvijas Jūras administrācijas Hidrogrāfijas dienesta izdotās kartes „Welcome to Latvia” un karšu komplektu „Kartes atpūtas kuģiem Baltijas jūra, Latvija”.

 

Ņemot vērā, ka 2013.gada regates finiša osta ir Ščecina, pavadīšanas ceremonijā piedalīsies Polijas Republikas vēstnieks Latvijā Jerzy Marek Nowakowski k-gs. Tāpat kā 2003.gadā, arī 2013.gadā viens no regates atbalstītājiem būs “BTA Insurance Company” SE.

 

 

Uģis Kalmanis

Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs

e-mail: kapteinis.ugis@inbox.lv, mob. 26303039

Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.06.21 10:34

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri