Usmas Kauss 2013 noslēdzies

16. jūnijā, finišējot pēdējam etapam, noslēdzās Usmas Kausa 2013 izcīņa. Kopumā regatē piedalījās 22 jahtas, labāko noskaidrojot 4 dažādās ieskaites grupās. Regate sastāvēja no 3 etapiem: 50 jūdžu regates, Moricsalas regates un regates "Apkārt Viskūžu salai".

Visos posmos vējš burātājus lutināja bieži pārsniedzot 20 mezglus.

Pirmajā ieskaites grupā (ceturtdaļtonneri), pārliecinoši uzvarot visos etapos, uzvaru izcīnīja jahta „BORA” ar kapteini Andri Zjatkovu, aiz sevis atstājot jahtu „NAMEJS” (kapteinis Jānis Benfelds). Trešo vietu pirmajā ieskaites grupā izcīnīja jahta „JOYRIDE” (kapteinis Jānis Stakens).

Otrajā ieskaites grupā, kurā startē Micro klases jahtas, pirmo vietu visai pārliecinoši izcīnīja jahtas „RAZZO” komanda ar kapteini Alfu Pampi. Otrie Usmas Kausu noslēdza jahta „VINDA” (kapteinis Mārtiņš Lakstīgala). Trešo vietu Micro klases ieskaitē izcīnīja jahta „Flame”  (kapteinis Staņislavs Backāns).

Trešajā ieskaites grupā (sportiskās tūrjahtas) pirmo vietu ieņēma leģendārā jahta „INGRĪDA” ar kapteini Raimondu Krūzi, aiz sevis atstājot jahtu „Pontus” (kapteinis Zintis Kociņš).

Ceturtajā ieskaites grupā uzvaras laurus plūca jahtas „Blavinge” komanda ar kapteini Haraldu Zernevicu. Otrajā vietā palika jahta „BlueBird” (kapteinis Ēriks Čēms). Trešajā vietā ierindojās katamarāna „F-20” komanda.

Uzvarētāju apbalvošana notiks šī gada 3. augustā Usmas jahtkluba 40 gadu jubilejas svinību laikā.