"2013. gada ceļojošais "Kuivižu kauss" izcīnīts".

Divu dienu garuma, 15. un 16. jūnijā Kuivižos norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušās sacensības "Kuivižu kauss". Neskatoties uz vienlaikus notiekošo Latvijas jaunatnes olimpiādi, bez sešiem mājiniekiem vēl bija ieradusies četri Rīgas jahtkluba pārstāvji un divi burātāji no Pērnavas jahtkluba. Laser klase, diemžēl, nebija pārstāvēta, tā ka sacensības notika tikai "Optimistiem".

Sestdiena visus sagaidīja ar pamatīgu pūtienu, kas kops piektdienas, šķiet, tā arī netaisījās mitēties. Ap plkst. 13.00 vējš vēl bija tik stiprs, ka Sacensību komiteja, drošības apsvērumu vadīta, pirmos divus startus deva Kuivižu ostas iekšēja reida - starp abiem moliem. Uz trešā starta bridi vēja stiprums mazinājās un visa flote, sekojot "Lima" karogam ātri vien pārcēlās uz atklātiem ūdeņiem, kur tad arī tika doti starti vēl trīs braucieniem. Pēc piektā brauciena vējš sāka strauji mainīt virzienu un vienlaicīgi pierimt, atstājot aiz sevis vairs tikai vilni. Šajā brīdi tika pieņemts lēmums "nebojāt" sacensības ar "mazvērtīgu" braucienu un pirmo sacensību dienu noslēgt. Priekšā taču
bija vēl vesela svētdiena...


...kas sakas tik mierīgi, ka likās ka vēja varētu pat nepietikt.

Pirmais brauciens nolikts uz 11.00, distance gatava, varam sākt. Vējš pieaudzis līdz stabiliem 6 m/s. Ideāli apstākļi. Pirmā kreice.. lejup pa vējam, otrā kreice - vējš sāk pieaugt. Puse flotes jau otrajā apli. Nepaiet ne divas minūtes, kad vēja stiprums jau ir 12 m/s. Četri stiprākie tiek līdz finišam, dala dalībnieku paši izlemj doties krasta, savukārt Sacensību komitejai jādodas "savākt kritušie". Vējam pievienojas lietus, vēja virziens mainās un neatliek nekas cits kā atlikušos braucienus pārtraukt un pazinot sacensības par notikušām.

6 braucieni veikti, materiālā daļa vesela, daži, tostarp arī neapdomīgākie Sacensību komitejas locekli (ha ha), pamatīgi izmirkusi, šur tur pa kādam zilumam, vienam otram neliels izbīlis - jūra kā nekā, bet visādi citādi - veiksmīgas sacensības!

"Kuivižu kausu" šogad izcīnīja Keith Luur no Pērnavas, otrajā vieta atstājot savu jahtkluba biedru Karsten Holter. Trešajā vieta - Robins Li Špats no Rīgas jahtkluba.

Meiteņu konkurencē labāka izrādījās Ance Anna Sekace, kura tika ari pie pārsteiguma balvas, bet par to mazliet vēlāk.

No Kuivižu burātājiem gribas uzslavēt Kristeru Briedi, kurā pēdējā braucienā, neskatoties uz stipro vēju, finišēja trešais.

Pirmais trijnieks tradicionāli tika apbalvots ar Kuivižu jahtkluba un sacensību atbalstītāju balvām, bet sudraboto "Kuivižu kausu" tagad rotās gravējums ari ar Igaunijas sportista vardu.

Visi rezultāti apskatāmi šeit: http://sailinglatvia.lv/?mod=103&id=891

Kuivižu jahtklubs jau kaļ plānus 2014.gada "Kuivižu kausam". Ir velēšanās sacensības vēl vairāk paplašināt, iespējams, pārvēršot tās par "Kuivižu nedēļu" un piesaistīt sportistus no vēl vairākām kaimiņu valstīm.

Paldies visiem, kas šogad ieradās. Gaidīsim atkal ciemos nākošgad!

Informāciju sagatavoja:

Ojārs Rancāns
Sacensību komitejas priekšsēdētājs,
Kuivižu jahtkluba vice-komandors


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.06.17 23:35

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri