Par Jevgēņija Kanska kausu

         Kā jau daudzi burātāji, varbūt, jau dzirdējuši, Jevgēņija Kanska ceļojošā kausa izcīņas regates rīkotāji jūnija sākumā pieņēma lēmumu regati šogad neorganizēt. Iemesls tam bija ļoti vienkāršs – interese par sporta burāšanu jūras jahtu klasēs Latvijā ir ļoti zema. Liela daļa burātāju šobrīd dod priekšroku balvu un medaļu sadalei uz sauszemes, cīnoties par sev izdevīgākām distancēm, apmērīšanas formulām u.tml.

 

         Pēc jahtas „RA” meiteņu komandas lūguma un tikai par godu viņām, lēmums atcelt regati tika grozīts un tā 14.jūnijā plkst. 11 pie Andrejostas tika dots starts „Rīgas līča regatei”, kuras ietvaros saskaņā ar nolikumu tiek izcīnīts Jevgēņija Kanska ceļojošais kauss. Maršrutā Rīga – Kuiviži startēja divas (!!!) jahtas – jau pieminētā jahta „RA” un jahta „SnowWhite” – divas sportiski noskaņotas komandas.

 

        Jau ap plkst.13 Rīgas līcis sāka rādīt savu raksturu – D, DR vējš pastiprinājās (brāzmās līdz 25 mezgliem, kas vēlāk – ap 14.30 - pārsniedza 35 mezgli) un ap 14 tika saņemta ziņa no jahtas „SnowWhite” par avāriju – nolūza stūre un jahta palika bez vadāmības. Nekavējoties par to tika paziņots Latvijas Krasta apsardzei, kas uzsāka glābšanas operāciju. Pateicoties jahtas „SnowWhite” kapteiņa Arņa Ozola meistarībai, kurš bez stūres palikušu jahtu samērā veiksmīgi tikai ar burām vadīja Rīgas virzienā un Krasta apsardzes operativitātei necieta ne jahtas komanda, ne pati jahta un visi kopīgiem spēkiem tika nogādāti Andrejostas jahtklubā.

 

         Pēc jahtas „SnowWhite” piespiedu izstāšanās no regates, jahtas „RA” meitenes pieņēma, varbūt, ne to sportiskāko, bet sieviešu komandai ļoti saprotamu un, manuprāt, vissaprātīgāko lēmumu – atgriezties Rīgā.

 

        Tā, „Rīgas līča regate 2013” beidzās pa īstam nemaz nesākoties.

 

        Izvērtējot visus apstākļus, galvenokārt, raksta sākumā minētos, Jevgēņija Kanska ceļojošā kausa regates organizatori – Kuivižu jahtklubs, Latvijas „Topper” klubs un Jevgēņija Kanska ģimene nolēma:

 

        1.Latvijas burātāji kopumā jūras jahtu klasēs vēl nav nobrieduši cienīgi cīnīties par burāšanas sporta leģendas Jevgēņija Kanska ceļojošo kausu un šī regate tiek pārtraukta.

         2. Sākot ar 2013.gadu un turpmāk Jevgēņija Kanska ceļojošo kausu izcīnīs Kuivižu nedēļas ietvaros „Optimist” klasē meiteņu kopvērtējumā.

         2013.gadā Jevgēņija Kanska ceļojošo kausu Kuivižu kausa regates ietvaros izcīnīja Rīgas jahtkluba sportiste Ance Anna Sekace.

 

        „Rīgas līča regates” galvenais tiesnesis Eižens Kanskis


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.06.17 14:20

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri