Semināru cikls par drošību uz ūdens piekrastes pašvaldībās guvis lielu atsaucību

Maija beigās noslēdzās semināru cikls par drošību uz ūdens, kas tika organizēts zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kā arī ikvienam iedzīvotājam septiņās piekrastes pašvaldībās – Lapmežciemā, Engurē, Rojā, Mērsragā, Saulkrastos, Salacgrīvā un Pāvilostā. Seminārus organizēja Krasta apsardzes dienests (KAD) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

 

 

Mērķis bija informēt par atbildīgo dienestu galvenajiem uzdevumiem un rīcību ārkārtas situācijās, uzsverot sadarbību ar pašvaldību; skaidrot, kā rīkoties, kad cilvēks nonāk nelaimē vai ir aculiecinieks tai; arī atgādināt par ziņošanas kārtību zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kuģiem ienākot ostā un izejot no tās.

 

Kā informēja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests, semināru apmeklējums bija liels un to laikā cita starpā tika aktualizēta arī tēma par glābšanas līdzekļu izmantošana un dežūrkuģu izvietojums Latvijas ostās. Tas izsauca augstu pašvaldību vadību ieinteresētību attiecīgajā piekrastē nodrošināt kuģi, lai ātrāk reaģētu uz nelaimi jūrā.

 

Interesenti, rakstot uz e-pasta adresi prese@mrcc.lv, var pieteikties bezmaksas informatīvā materiāla "Glābšanas paņēmienu rokasgrāmata" saņemšanai. Savukārt peldlīdzekļu vadītāji var saņemt 2013.gada Baltijas jūras reģiona valstu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru informāciju.

 

KAD vienlaicīgi atgādina, ka vispirms katram pašam jārūpējas par savu drošību – izejot jūrā jāpārliecinās, vai līdzi ir visi nepieciešamie personīgie glābšanas līdzekļi un vajadzīgais peldlīdzekļa aprīkojums. Neskatoties uz to, ja tomēr notiek jūrā nelaime, nekavējoties zvaniet Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram pa kādu no šiem tālruņiem: 67232103, 29476101, 67082070 vai 112.

 

Par vasarā plānotajiem semināriem Rīgā, Liepājā un Ventspilī informācija vēl sekos, tomēr arī katrs pats tai var sekot līdzi KAD interneta vietnē www.mrcc.lv.


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.06.5 14:54

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Kristīne Fišere-Blumberga , Anna Davidova

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri