Tall Ships Races 2013 Rīgā pulcēs vairāk nekā 100 burinieku

Trešdien, 1. maijā,  noslēdzās pieteikšanās dalībai pasaulē lielākajai buru kuģu un jahtu regatei Tall Ships Races 2013. Zināms, ka Rīgā, kas regates dalībniekus uzņems no 25.-27.jūlijam, ieradīsies 107 kuģi un jahtas no 17 valstīm. 2003. gadā, kad Rīga regati uzņēma pirmo reizi dalībnieku skaits bija aptuveni 80. 

 

Šogad Rīgā daudz plašāk būs pārstāvēti lielie jeb A klases burinieki, kuru garums pārsniedz 60 metrus. Tālāko ceļu uz Rīgu plāno veikt Brazīlijas kara flotes mācību burinieks „CISNE BRANCO”, kā arī Omānas sultanāta burinieks „SHABAB OMAN”. Pavisam Rīgā gaida ierodamies 21 burinieku.

 

Vēl plašāk būs pārstāvēti vēsturiskie šoneri, kuru skaits šogad sasniedzis vismaz 30. Vecākais no šiem buriniekiem norvēģu „CAROLINA AF SANDNES” izgatavots tālajā 1885. gadā.

 

Plašā regates flote uz Rīgu atvedīs aptuveni 4000 burātāju, no kuriem vismaz pusei būs vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Tā kā šī ir mācību regate, tad jauniešu iesaistīšanā burāšanā un starptautiskās draudzības veicināšana ir galvenais priekšnoteikums kuģu dalībai sacensībās. Arī Rīgas pilsētai ir dots uzdevums nodrošināt iespēju vismaz 25 kadetiem izbaudīt apmācību uz buriniekiem, piedaloties vismaz vienā no sacensību posmiem. Šim mērķim Latvijas Burāšanas Mācību Asociācija (LBMA) sadarbībā ar Rīgas domi izveidojusi īpašu kadetu programmu, aicinot interesentus līdzdarboties projekta īstenošanā. Tiek meklēti atsaucīgi cilvēki un uzņēmēji, kas finansiāli varētu atbalstīt dalību regatē jauniešiem, kuri citādi finansiāli to nevarētu atļauties. Savu finansiālo ieguldījumu kadetu piesaistē ir atvēlējuši arī regates organizatori – Sail Training International (STI). Plašāka informācija par kadetu programmu pieejama, sazinoties ar LBMA valdes priekšsēdētāju Uģi Kalmani (kapteinis.ugis@inbox.lv).

 

Aprīļa beigās STI direktorāta pārstāvji viesojās Rīgā, lai novērtētu pilsētas gatavību uzņemt pēdējos gados neredzēti lielo regati. Tika konstatēts, ka kopumā Rīga ir paveikusi milzīgu darbu, veicot sagatavošanās darbus, paužot cerību par regates veiksmīgu norisi. Atzinīgi vārdi tika veltīti arī izveidotajai brīvprātīgo sakaru virsnieku (Liaison Officers) sistēmai, kurai pieteikušies 170 cilvēki. Jau nākamās nedēļas sākumā tiks uzsākta šo brīvprātīgo apmācība, lai nodrošinātu regates dalībniekiem patīkamu laika pavadīšanu Rīgā. 

 

Laikā no 25. līdz 28.jūlijam, kad regates flote būs piestājusi Rīgā, rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespējas klātienē apskatīt kuģus, paviesoties uz tiem, kā arī piedalīties dažādos izklaides pasākumos. Organizatori ir pārliecināti, ka šis kļūs par vienu no 2013.gada apmeklētākajiem pasākumiem, jo visiem skatītājiem pasākums būs BEZ MAKSAS!

 


Pievienoja: Sintija Sīmane 2013.05.3 19:34

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri