Novēlējums burātājiem 2012. gada izskaņā!

Cienījamie burātāji!

Ir pēdējā 2012. gada diena. Ir vēl laiks, lai starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu pakavētos atmiņās nu jau par aizgājušo gadu, sezonu un notikumiem Latvijas burāšanā kopumā :

 

Sacensības Latvijā.

- Pasaules čempionāts un World Cup Grand Prix Formula Windsurfing klasē Liepājā. Piedalījās 120 dalībnieki no 25 valstīm.

- Micro Eiropas Kausas posms Usmā.

- Latvijas Olimpiāde Liepājā. Piedalījās 55 burātāji.

- Neil Pryde Baltijas Kausa finālsposms vindsērfingā Liepājā. Piedalījās 93 dalībnieki no 20 valstīm                                                                                                             

- 12 Latvijas čempionāti  - DN, Micro, Jūras jahtām, jauniešiem(Optimist, Laser Radial, 470), Cadet, Q25, ORC Sportboat un kaitserfingā(pirmo reizi!), Raceboard un Bic Techno, RSX, Formula Windsurfing, Slalom un Wave disciplīnās.

 

Sasniegumi.

1. vieta sievietēm, Martai Ozolai  Eiropas čempionātā  Formula Windsurfing klasē Siltā, Vācijā.

1. vieta jaunietēm, Martai Ozolai Pasaules čempionātā Formula Windsurfing klasē Gardā, Itālijā.

1.vieta  Master klasē sievietēm, Ilonai  Grīnbergai Pasaules čempionātā Raceboard klasē Medemblikā, Holandē.

1. vieta Master klasē, Jānim Preisam Pasaules čempionātā Formula Windsurfing klasē Gardā, Itālijā.

2. vieta un 3. vieta Master klasē, Ansim Dālem Eiropas un Pasaules čempionātos Formula Windsurfing klasē, Konilā, Spānijā un  Gardā, Itālijā.

2. vieta Eiropas kausa kopvērtējumā Micro Racer divīzijā Vladimiram Smoļakovam.

3.vieta Racer divīzijā Micro klasē Ģirtam Bērziņam.

3. vieta Robertam Vancovičam Optimist klasē Igaunijas čempionātā.

9. vieta Madaram Alviķim Pasaules čempionātā DN klasē Orebro, Zviedrijā.

 

Vēl jāatzīmē mūsu olimpisko klašu Laser Radial(Annas Ailes) un RSX vindsērfingistu(Riharda Akmentiņa, Jāņa Preisa, Ronalda Kaupa, Toma Jēkabsona) piedalīšanās Eiropas un Pasaules čempionātos, kuros mērķis bija kvalificēties Londonas Olimpiskajām spēlēm.

Latvijas burātāji piedalījās ORC Pasaules čempionātā, Somijā.

2012. gads bija bagāts ar vēl daudziem notikumiem :

 

- Jaunām LZS valdes un prezidenta vēlēšanām. Par prezidentu atkārtoti tika ievēlets Ansis Dāle, ģenerāsekretārs Mārcis Kalniņš, valdes locekļiem Staņislavs Backāns, Valters Romāns, Jānis Tērauds, Arvils Ašeradens, Ģirts Fišers-Blumbergs un Ēvalds Vēvelis.

- Londonas Olimpiskās spēles. Mūsu burātāji diemžēl tām nekvalificējās, tomēr šī regate tika pozitīvi vērtēta no IOC un ISAF viedokļa ar to, ka bija daudz skatāmāka; filmēta ar helikopteriem un speciālām ierīcēm, kā arī distances tika izvietotas tuvu krastam un skatītājiem. Regate bija skatāma no krasta, pulcējot daudzus tūkstošus skatītāju katru dienu, bet kopējie ieņēmumi no biļetēm pārsniedza 2 miljonus angļu mārciņu.

- ISAF kongress, tā vadības vēlēšanas un Riodeženeiro 2016 olimpisko spēļu burāšanas klašu apstiprināšana. Novembrī tika atgriezta atpakaļ vindsērfinga RSX klase, kaitesērfinga vietā. Par ISAF jauno prezidentu tika apstiprināts Karlo Kroče(Itālija).

- LZS nodarbināja 6 trenerus jauniešu un olimpiskajās klasēs.

- Valsts Ministru kabinets augsti novērtēja mūsu sportistu augstos sasniegumus Micro klasē un Formula Windsurfing sievietēm, kopā prēmijās saņemot 19,140 Ls.

- Ar ISAF un SOF Solidaritātes fonda atbalstu 2 treneri un 3 sportisti piedalījās treniņnometnē un seminārā Santanderā, Spānijā.

- Tiesnešu kolēģijas aktīvais darbs apelāciju, protestu izskatīšanā un apmācībā.

- Pilnvētīgas kvalifikācijas komisijas darbs un līguma sagatavošanai ar CSDD, kas turpmāk izdos vadītāju apliecības.

- Veiksmīgā sadarbība ar sponsoriem AKZ, aviokompāniju Lufthansa un citiem atbalstītājiem.

 

Kā jau ierasts, lai nodrošinatu veiksmīgu darbu un augstāk minēto notikumu veiksmīgu izpildi, jāņem vērā, ka tas ir komandas darbs. Es vēlētos pateikties Klubam Rietumkrastam un tā prezidentam Jānim Jēkabsonam, kurš organizēja Pasaules čempionātu vindsērfingā Liepājā. Jurim Ailim, kas turpināja aktīvi pildīt LZS izpidirektora pienākumus. Mūsu treneriem, kas regulāri strādāja ar bērniem un audzina mūsu jauno burātāju paaudzi un sportistus, palielinot jauno Optimist burātāju skaitu Latvijā. Sacensību organizatoriem un klubiem, kas regulāri organizēja sacensības, bērnu vecākiem, kas iegulda savu laiku un enerģiju, lai atbalstītu jauno burātāju attīstību Latvijā. Tiesnešu koleģijai, kuru šogad turpināja vadīt Alberts Rozins, pieškirot Nacionālā Tiesneša kategoriju Ojāram Rancānam. Pateicību gribu izteikt arī kvalifikācijas komisijas vadītājam Gunāram Šteinertam, Pēterim Bormanim un Jānim Grīslim, kas labi strādāja un sagatavoja komisiju turpmākajai tiesību izdošanai CSDD. Liels paldies par atbalstu un ieguldījumu Latvijas burāšanā sacensību sponsoriem un atbalstītajiem Uldim Asaram, bez kura atbalsta nebūtu notikušas 2012. sezonas galvenās sacensības un mums nebūtu bijusi iespēja uzaicināt un uzņemt burātājus un dalībniekus no 25 dažādām pasaules valstīm. Es patiesi novērtēju ikviena radīto interesi, palīdzību un atbalstu Latvijas burāšanā pagājuša gada laikā.

 

Neskatoties uz daudz pozītīvām lietām kas notikušas Latvijā un pasaulē, kā arī labiem mūsu sportistu rezultātiem, vēlos atzīmēt, ka tomēr Latvijas sportisti neizcīnija tiesības piedalīties Londonas olimpiādē, pretstatam 5 igauņu un 3 lietuviešu burātājiem šajā regatē. Tieši šis moments kalpo kā kritērijs un atskaites punkts mūsu sporta ilgadējam darbam. Jauniešu un olimpiskās klases ir tās, kurām tuvākajā nākotnē būtu javelta speciāla uzmanība – sagatavošanas plāna izstrādē, līdzekļu un treneru piesaistē, talantu atlasē. Ceru, ka vairāk sapratnes, ciešaka sadarbība, kā arī atbalsts šajā jautājuma izveidosies tieši ar valstiskām organizācijam, Izglītības un zinātnes ministriju, Sporta Federāciju padomi un Olimpisko komiteju.         

 

Ir jāturpina jau iesāktais darbs LZS kā galvenās burāšanas sporta organizācijas valstī, efektīvāka darba nodrosināšanai. Kā arī burāšanas sporta mārketingam un reklāmai. Potenciāls ir daudz lielāks nekā šodien izmantots un tieši finanšu piesaiste ir būtiskākais moments, gan organizācijas un sporta attīstībai, gan sporta programmas īstenošanai.

 

Skatoties jau rītdienā, nākošais 2013. gads būs tik pat būtisks  :

 

- Stratēģisko klašu un sporta programmas izstrāde un apstiprināšana.

- Latvijas Jauniešu Olimpiāde Ventspilī un Liepājā.

- Latvijas čempionāti visās burāšanas klasēs.

- LZS un burāšanas sporta atpazīstamības veidošana caur mārketingu, ar mērķi piesaistīt finanšu līdzekļus.

- “Cutty Sark” burinieku apmeklējums Rīgā.

 

“Pesimists redz grūtības katrā iespējā, bet optimists, katrā problēmā saskata iespēju!” - L.P. Džaks.

 

Lai 2013. gadā Jums ir daudz iespēju, Optimistu un sportisku panākumu!

 

 

Ansis Dāle, prezidents

 

 

 


Pievienoja: Juris Ailis 2012.12.31 14:37

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Edgars Dambītis , Iveta Daude

Apsveicam vārda dienā:

Deniss Mihailovs

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri