Volvo Ocean Race Baltijas komanda meklē komandas biedrus arī no Latvijas

Volvo Ocean Race burāšanā ir kā F-1 vai WRC autosportā. Tas ir sapnis, par kuru kaut reizi ir iedomājies katrs burātājs. Taču šoreiz jāsaka, ka tas vairs nav sapnis, bet realitāte – pateicoties izmaiņām Volvo Ocean Race noteikumos, tiek veidota Baltijas apvienotā komanda, kas piedalīsies Volvo Ocean Race 2014-15; 2017-18 utt. Šobrīd šī projekta virzība liecina, ka komanda būs un ka jauno Volvo Ocean Race 65 pēdu jahtu jau nākamā gada vidū ieraudzīsim Baltijā. Ja arī tavs sapnis ir Volvo Ocean Race un uzskati, ka tavas zināšanas un prasmes var būt noderīgas Baltijas komandai gan okeānā, gan krastā, aizpildi pieteikuma anketu un iespējams tieši Tu kļūsi par daļu no komandas.

 

Volvo Ocean Race izmaiņas, kas "atvēra pasauli"
Šobrīd pasaulē ievērojamākās burāšanas sacensības apkārt pasaulei Volvo Ocean Race (līdz 2001. gadam pazīstamas ar nosaukumu Whitbread Round the World Race) sākās 1973. gadā. Līdz šim dalību šajās sacensībās strikti regulēja tehniskie noteikumi, kuru ietvaros katrai komandai bija iespēja uzbūvēt savu jahtu, taču 2012. gadā Volvo Ocean Race organizatori pieņēma ļoti būtisku lēmumu, ka, sākot no 2014. gada sacensībām, dalībniekiem būs jāstartē ar monotipa jahtām Volvo Ocean 65 un vienādām burām, kas būtiski samazinās dalībnieku izmaksas – katrai komandai nav jānolīgst savi dizaineri, nav jābūvē unikālas jahtas, nav pa visu pasauli jāpārvadā simtiem detaļu, kas der tikai vienai jahtai, un nav vajadzīga vesela brigāde ar tehniskajiem cilvēkiem, kas zina kā ir uzbūvēta katra konkrētā jahta. Šobrīd aktīvi notiek jauno jahtu izstrāde un paralēli ir sākta to ražošana.  

Volvo Ocean 65 tehniskie dati

 

VOR Baltijas komanda – mērķis jaunajiem burātājiem
Lai arī ideja par Volvo Ocean Race Baltijas komandu brieda pirms radikālā lēmuma, tas krietni atviegloja ceļu no sapņa līdz realitātei. Šī projekta mērķis ir izveidot ilgtermiņa projektu, kas kalpotu par motivāciju visiem Baltijas jaunajiem burātājiem trenēties un sasniegt augstvērtīgu rezultātu starptautiskā arēnā, lai nopelnītu vietu Volvo Ocean Race Baltijas komandā un sevi pierādītu vienās no pasaulē prestižākajām burāšanas sacensībām.

 

Šobrīd, ņemot vērā, ka Baltijā trūkst augsti kvalificēti burātāji, ir paredzēts Baltijas komandas atlasē ļaut piedalīties arī somu burātājiem. Paralēli projektam paredzēts piesaistīt divus vai trīs speciālistus ar Volvo Ocean Race pieredzi no Jaunzēlandes.

 

Aizpildiet pieteikuma anketu ar lielu rūpību
Ja Jūsu sapnis ir dalība Volvo Ocean Race sacensībās un Jūs gribat ar visu sirdi un dvēseli iesaistīties Baltijas komandā, lūdzam ar lielu rūpību aizpildīt un līdz 2013. gada 15. janvārim nosūtīt pieteikuma anketu. Tajā būtiski ir norādīt visu iespējamo informāciju ne vien par burāšanas pieredzi, bet arī citām prasmēm. Kāpēc? Lai arī jahtas un krasta komandas lielums tiek lēsts ap 15 cilvēkiem, ļoti iespējams, ka projekta pilnai realizācijai būs vajadzīgi daudz vairāk cilvēku, gan aktivitātēm krastā, gan okeānā (iespējams, ka reklāmas nolūkos daļu no Volvo Ocean Race distances veiks arī Baltijas komandas treniņu jahta).

 

Kas notiks pēc 15. janvāra?
Līdz 2013. gada 15. janvārim apzināti netiek apskatīta neviena pieteikuma anketa, taču janvāra otrajā pusē visas anketas tiks apkopotas un tās izvērtēs žūrija un pieaicinātie burāšanas speciālisti no katras valsts. Žūrija atlasīs iespējamos pretendentus, kuriem tiks dota iespēja sevi pierādīt, burājot ar VOR Baltijas komandas treniņu jahtu. Komandas organizatori plāno līdz 2013. gada nogalei, piedaloties treniņos un dažādās sacensībās, atlasīt komandu ar kuru tiks noslēgts līgums, un kura tiks iesaistīta tālākos sagatavošanās procesos un treniņos. Kas notiks, ja mani izvēlēsies? Jūs kļūsiet par profesionālu burātāju, kuram kā minimums no 2013. gada nogales līdz 2015. gada vidum būs pilnībā jāziedo savs laiks un dzīve, lai sagatavotos un startētu Volvo Ocean Race 2014-15, par to saņemot atalgojumu.

 

pieteikuma anketa

 

Volvo Ocean Race Baltijas komandas kontaktpersona Latvijā: Ģirts Avotiņš (Tel: 29467027; e-mail: girts.avotins@gmail.com)

 

Attēls: Farr Yacht Design

 http://youtu.be/LGFJBwCf5-U

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!


Pievienoja: Juris Ailis 2012.12.7 14:44

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam dzimšanas dienā:

Valdis Elnionis

Apsveicam vārda dienā:

Valdis Vancovičs , Valdis Elnionis

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri