Noskaidrota 2012. gada aktīvākā jūras sacīkšu jahta

Ir izveidots jūras jahtu reitings, kura mērķis ir noskaidrot gada aktīvāko un veiksmīgāko jūras sacīkšu jahtas komandu – jahtu, kas piedalījusies visvairāk sacensībās un ieņēmusi visaugstāko vietu tajās. Šajā konkurencē visaugstāko rezultātu 2012. gada sezonā ir uzrādījusi jahta "Diks", kas arī ir izcīnījusi Latvijas Zēģelētāju savienības balvu – bezmaksas dalību 2013. gada Latvijas čempionātā jūras jahtām.

 

Tabula 7. novembrī, plkst. 20:30 papildināta ar Engures kausa rezultātiem - 1. vietā aizvien "Diks", pārējais vietu sadalījums mainījies!!!

 

Jūras jahtu reitinga veidošanā ir izmantota burāšanas pasaulē pazīstama reitingu aprēķināšanas formula, kurā rezultātu iespaido dalībnieku skaits sacensībās, ieņemtā vieta savā klasē un sacensību koeficients. 2012. gada rezultātu tabulā regašu koeficients ir iegūts, saskaitot sacensību braucienu skaitu katrā regatē. Vienīgi Latvijas čempionāta jūras jahtām koeficients ir dubultots.

 

Reitinga tabulā iekļautas visas sešpadsmit regates, kas notikušas Latvijā, atklātās ūdens tilpnēs, kā arī visas septiņdesmit astoņas vienkorpusa un daudzkorpusu jahtas, kas piedalījušās kaut vai vienā no 2012. gada regatēm.

 

"Ideja radīt šādu jūras jahtu reitinga tabulu radās, ar dažādiem burātājiem apspriežot jautājumu par to, kura Latvijas jahta visbiežāk piedalās sacensībās un kā veicināt burātāju vēlmi piedalīties vairākās sacensībās. Izpētot ISAF praksi reitingu tabulu izstrādē, paņēmu starptautiski pārbaudītu formulu un eksperimentālā kārtā izveidoju tabulu, kura mani pārsteidza, jo gaidīju, ka augstākais rezulāts būs pavisam citai jahtai. Taču izpētot rezultātus atkārtoti, sapratu, ka kļūdas nav. Sākumā šo tabulu parādīju dažiem burātājiem, kuri apstiprināja, ka tā ir pietiekami laba, lai ar to iepazīstinātu LZS valdi un biedrus. Mani priecē, ka gandrīz visi apsveica šo iniciatīvu un, ka LZS valde tajā pašā brīdī arī apstiprināja ideju par galveno balvu – bezmaksas dalību republikas čempionātā," stāsta idejas autors Ģirts Avotiņš.

 

Cerams, ka cīņa par uzvaru burāšanas sezonas šķērsgriezumā kļūs tik pat sīva un interesanta kā pašas burāšanas sacensības.

 

Jūras jahtu reitingu tabulu iespējams atrast LZS mājas lapas sadaļā "Reitingi"

 

Par pamanītajām kļūdām un idejām šīs reitingu tabulas turpmākā attīstīšanā, lūdzam sazināties ar Ģirtu Avotiņu.

 

Foto no Ģirta Fišera-Blumberga personīgā arhīva.

 

 

 

Ziedo burāšanas attīstībai!!!

Seko Latvijas Zēģelētāju savienībai Facebook un Twitter!

 


Pievienoja: Ģirts Avotiņš 2012.11.7 15:22

 Lietotājs:
    Parole:
            
Reģistrācija Aizmirsta parole

Pēdējās foruma aktivitātes

Redzamas reģistrētiem lietotājiem

Apsveicam vārda dienā:

Guna Pēce

Aktuālais jautājums

Vai Tu būtu gatavs ziedot burāšanai?

Atbildēt var tikai reģistrēti lietotāji!

Partneri